Utrudnienia na trasie kolejowej do Raciborza. Pasażerowie przesiadają się do autobusów

0

Pasażerowie korzystający z pociągów na trasie Kędzierzyn-Koźle – Racibórz w najbliższych dniach muszą liczyć się z utrudnieniami. Z powodu prac remontowych na części kursów wprowadzona została autobusowa komunikacja zastępcza.

Utrudnienia mają związek z pracami modernizacyjnymi na stacji kolejowej w Nędzy, gdzie montowana będzie sieć trakcyjna. W związku z robotami przez kilka dni na odcinku od Kuźni Raciborskiej do Raciborza wprowadzona została autobusowa komunikacja zastępcza – pasażerowie pokonują pociągiem jedynie odcinek Kędzierzyn-Koźle – Kuźnia Raciborska, pozostałą część trasy obsługują autobusy.

Autobusowa komunikacja zastępcza wprowadzona jest dla czterech kursów: przesiadać muszą się pasażerowie podróżujący z Kędzierzyna-Koźla do Raciborza o godzinie 6:59 oraz 12:04. W odwrotnym kierunku utrudnienia dotyczą kursów o godzinie 9:09 i 12:54.

Utrudnienia zaplanowano na 23, 26, 26, 27, 28 i 30 kwietnia, a także na okres od 30 maja do 2 czerwca, następnie 4, 5, 6 i 7 czerwca. Po przymusowej przesiadce podróż między Raciborzem a Kędzierzynem-Koźle wydłuża się z 40 minut do godziny.

Skomentuj