Urzędnicy zapraszają mieszkańców na spacery studyjne. Będzie można porozmawiać o tym, co wymaga zmian

0

Trwają prace nad przygotowaniem programu rewitalizacji miasta. Jedną z form konsultacji społecznych są spacery studyjne. To doskonała okazja, aby bezpośrednio w terenie wskazać miejsca, które wymagają zmian w pierwszej kolejności. Do przechadzki zaproszeni są wszyscy zainteresowani mieszkańcy.

Przypomnijmy, że opracowywany dokument dotyczy podobszarów Koźle, Koźle Koszary oraz Centrum. Do tej pory zainteresowane osoby uczestniczyły już w otwartych warsztatach, badaniach ankietowych czy zgłaszały karty przedsięwzięć. Pora ruszyć w miasto.

Pierwszy spacer odbędzie się 29 maja w Kłodnicy i po Starym Mieście. Rozpocznie się on o godzinie 16:30. Dzień później, czyli 30 maja konsultacje w terenie kontynuowane będą od godziny 16:30 po najstarszej części Koźla. Ze szczegółami zaplanowanych tras można zapoznać się w załączonym obwieszczeniu. W przygotowaniu jest jeszcze przechadzka. Ta zaplanowana jest na początku czerwca w rejonie podobszaru Centrum.

KŁODNICA – 29.05.2023 r. (poniedziałek) godz. 16:30. Spotykamy się przy Stadionie Sportowym Kłodnica (ul. Sportowa 15). Następie przejdziemy ulicą Elewatorową w stronę Portu i korzystając
z korytarza podziemnego – tunelem, przejdziemy w okolice ogródków działkowych. Spacerując ul. Żeglarską przyjrzymy się Kanałowi Kłodnickiemu i zabytkowej zabudowie mieszkaniowej (skrzyżowanie ul. Żeglarskiej i Pocztowej). Wejdziemy na ul. Portową, przejdziemy obok skweru (na skrzyżowaniu z ul. K. Szymanowskiego) i dalej udamy się w kierunku ul. Jasnej, gdzie planowana jest budowa budynku wielorodzinnego.

DŁUGOŚĆ TRASY ok. 2,5 km. Przewidywany czas spaceru w przybliżeniu ok. 1,5 do 2 godzin.

STARE MIASTO – 30.05.2023 r. (wtorek) godz. 16:30. Spotykamy się przy kompleksie sportowym „Orlik” na ul. Skarbowej. Następie udamy się w kierunku ul. Targowej i ulicą H. Sienkiewicza dotrzemy do Rynku. Dalej wejdziemy w ulicę Złotniczą, by następnie skręcić w ul. W. Planetorza i dojść do ul. I. Łukasiewicza. Tu, idąc wzdłuż Odry, spojrzymy na kozielską Wyspę, by dotrzeć do zabytkowej śluzy. Będąc przy wejściu na Planty skierujemy się w stronę ul. Piramowicza, aby przy Domu Dziennego Pobytu Magnolia zakończyć spacer po podobszarze rewitalizacji Koźle.

DŁUGOŚĆ TRASY ok. 2 km. Przewidywany czas spaceru ok. 1,5 do 2 godzin.

 

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj