Urządzili burdę na meczu ZAKSY ze Stalą Nysa. Wniosek do sądu wobec trójki młodych kibiców gości

3

Agresja słowna, wyzwiska i wulgarne przyśpiewki. Takie zachowanie zaprezentowała grupa kibiców nyskiej Stali podczas meczu ich drużyny z ZAKSĄ. Policjanci z Kędzierzyna-Koźla wspólnie z funkcjonariuszami z Nysy ustalili trzech nastolatków, którzy podczas tego wydarzenia pokazali, jak nie powinno wyglądać dopingowanie. W związku z popełnieniem przez 16-latków czynów karalnych zostały skierowane wnioski do sądu rodzinnego.

Zachowanie kibiców na meczach bywa różne. Niestety nie wszyscy dopingują swoje drużyny w miłej i radosnej atmosferze sportowej rywalizacji. Zachowania agresywne, wykrzykiwane wyzwiska i słowa wulgarne kojarzą się głównie z „kibicami” piłki nożnej. Jednak rzadko się zdarza, aby to fani siatkówki zachowywali się w sposób naganny.

Taka sytuacja miała miejsce na początku roku podczas meczu Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z PSG Stalą Nysa. Agresja słowna skierowana do obsługi hali sportowej, wulgarne przyśpiewki, wyzwiska i obelgi w stronę fanów ZAKSY. W taki sposób część nyskich kibiców postanowiła świętować sportowe wydarzenie.

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla podjęli współpracę z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Nysie, aby wyciągnąć konsekwencje niedopuszczalnego zachowania nyskich kibiców. Wspólne działanie i praca operacyjna doprowadziły do ustalenia trzech najaktywniejszych spośród nich. Okazało się, że to 16-latkowie z powiatu nyskiego. Wobec nieletnich sprawców czynów karalnych, zostały skierowane wnioski do Sądu Rejonowego w Nysie, gdzie ich sprawą zajmie się wydział do spraw nieletnich.

Źródło: Policja Kędzierzyn-Koźle

3 KOMENTARZE

  1. Kibice(?) z Nysy pomylili halę sportową z boiskiem piłkarskim a chamstwo jakie prezentowali huligani z Nysy to należało by wyrwać z korzeniami i przykładnie ukarać siatkówka była, jest i powinna być wolna od huliganeri jaką prezentują kibole z Nysy!!!

  2. Hahaha… 16 letni – ciekawe czy mieli że sobą kredki świecowe, huligani się znaleźli buahaha. Posadzić w kącie i niech piszą 100x „nie będę przeklinał”..

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj