Urząd podał termin zamknięcia ulicy Przyjaźni. Prace zostaną podzielone na dwa etapy

11

Nasza ostatnia publikacja dotycząca budowy sieci kanalizacyjnej wzdłuż ulicy Przyjaźni wywołała ogromne poruszenie wśród mieszkańców miasta. Dziś w urzędzie miasta odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli Miejskich Wodociągów i Kanalizacji oraz firmy, która będzie realizować inwestycje.

Tematem spotkania w głównej mierze była organizacja ruchu na osiedlu w czasie prowadzenia prac. Te zostały podzielone na dwa etapy. Główne roboty na odcinku od skrzyżowania z ulicą Nowowiejską do zjazdu w ulicę Tuwima mają rozpocząć się już po Nowym Roku. Poniżej komunikat urzędu miasta:

Budowa kanalizacji na ul. Przyjaźni wchodzi w kolejny etap. Niestety wiąże się on z koniecznością ograniczenia ruchu pojazdów, a co za tym idzie pewnymi utrudnieniami w poruszaniu się w tej części miasta. Roboty zostaną jednak podzielone na dwa etapy.

Pierwszy obejmie odcinek pomiędzy mostem na Kanale Gliwickim w pobliżu ul. Energetyków a ostrym zakrętem w kierunku centrum miasta (mniej więcej do wysokości numeru 45). Jego zamknięcie zaplanowano na początek grudnia. Prace mają potrwać około trzech tygodni i skończyć się w okolicach świąt Bożego Narodzenia.

Drugi etap robót, na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Nowowiejską i Tuwima rozpocznie się po Nowym Roku. Tu budowa kanalizacji powinna potrwać około trzech miesięcy i zakończyć się na przełomie marca i kwietnia.

Terminy rozpoczęcia i zakończenia prac są mocno uzależnione od warunków atmosferycznych oraz decyzji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która zarządza ul. Przyjaźni jako częścią drogi krajowej nr 40.

Wykonawca robót niestety nie może zastosować ruchu wahadłowego z uwagi na prowadzenie prac po obu stronach ulicy. Podczas ich prowadzenia wyżej wymienione odcinki zostaną więc zamknięte dla ruchu, ale z wyjątkami. Będą mogli się po nich poruszać mieszkańcy, pojazdy uprzywilejowane, śmieciarki oraz autobusy komunikacji miejskiej.

11 KOMENTARZE

 1. Coś mi się wydaje że na odcinku od energetyków do zakrętu na starej blachowni jest więcej domów do podłączenia kanalizacji a remont ma się zakończyć do świąt!! Więc czemu odcinek Nowowiejska a Tuwima gdzie jest mniej domów ma trwać 3 miesiące??? COS TU ŚMIERDZI!!!!

 2. To ja proponuję zablokujmy budynek starostwa powiatoweto oraz urzędu miasta. Może wtedy nasi „wielcy włodarze” przemyślą swoje „świetne” pomysły.

  • jestem za, a poza tym złóżmy pozew do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez wykonawcę i zleceniodawcę robót poprzez narażenie na straty materialne i niematerialne zarówno mieszkańców , jak i firmy do których ulica ta stanowi dojazd. straty firm położonych przy Wojska Polskiego były ogromne. A wykonawca wcale nie musi mieć superkomfortu , naszym kosztem.

 3. Ludzie, kto wam przyjdzie na protest, jak w tej naszej wsi ludzi nie ma… młodzi maja to w dupie, starsi juz zmeczeni i w kosciele to kim wy chcecie protestowac? Zreszta trzeba bylo.madrzej glosowac a nie teraz płakać…

 4. Szanowni narzekacze. Zanim wszystko oprotestujecie to pomyślcie, że pewnych prac bez zamknięcia drogi zrobić się po prostu nie da…A remont jest potrzebny bo inaczej ktoś znów by miał powód do narzekania.

  • Może i masz racje ale kto normalny planuje prace ziemne w okresie zimowym ??? – z tego co się orientuje to wbrew wszelkiej sztuce budowlanej.
   Prawda jest taka że rozkopią to wszystko w grudniu – potem postój do marca-kwietnia ( oczywiście droga zamknięta) aż się ociepli i remont ruszy w kwietniu. Dorzuć to z czego jesteśmy znani w takich sytuacjach – czyli z pół roku opóźnienia i znów będziemy mieli grudzień.

 5. Tak się nie prowadzi prac na tak ważnych arteriach! Angażuje się dużo sprzętu, ludzi – praca na 3 zmiany przez 7 dni w tygodniu i w miesiąc ten kawałeczek drogi jest gotowy. @Krzysiek nie jesteśmy narzekaczami, tylko ludźmi, którzy tam mieszkają, pracują oraz chodzą do szkół i mamy świadomość, że pewne rzeczy można robić inaczej!

Skomentuj