Urząd miasta otworzy place zabaw. Najpierw jednak obowiązkowe przeglądy i wymiana piasku

11

W związku z wieloma sygnałami od mieszkańców urząd miasta przygotowuje place zabaw do ponownego otwarcia. Do 9 czerwca potrwa wymiana piasku i przegląd urządzeń, po których znów będzie można korzystać z miejsc zabaw dla maluchów.

Apelujemy o zdrowy rozsądek, przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności – Główny Inspektor Sanitarny nie wydał tu żadnych specjalnych wytycznych. Pamiętajmy o zachowaniu dystansu, maseczkach, a nawet zabraniu na plac zabaw środków do dezynfekcji.

11 KOMENTARZE

 1. Pisałem do urzędu miasta w tej sprawie, że człowiek przychodzi na Kośnego poćwiczyć a tam jakieś zapięcia od rowerów na wejściach. Od 30 maja powinno być wszystko otwarte a u nas jak zwykle dopiero się piaskiem zajmują. Ciężko było o tym wcześniej pomyśleć. Dziwią się, że ludzie piszą do nich jakby się ocknęli z letargu dopiero.

   • Wystarczyło otworzyć przynajmniej tężnię i siłownię plenerową dla dorosłych. Każdy chyba ma trochę oleju w głowie i wie, że ma zachować dystans. Zresztą tam nigdy nie ma natłoku ludzi jeśli chodzi o ćwiczenia. W tych czesach niektórzy mają problem, żeby nogę wyżej podnieść, nie mówiąc o paru pompkach czy podciągnięciach. Ale rozumiem, że jak mają otworzyć to całość. Tyle człowiek czekał to poczeka jeszcze te kilka dni. Wystarczy wziąć jakieś rękawiczki ze sobą, i żel do dezynfekcji rąk i myśleć przede wszystkim. Zresztą napisali o tym w artykule. Niech powieszą jakeś tabliczki informacyje i można będzie w końcu poćwiczyć na powietrzu.

   • Place zabaw nie były użytkowane od 3 miesięcy. Żaden wirus nie przetrwa tak długo na urządzeniach. Tak bezpieczne jak teraz, to te place zabaw nigdy nie były. A jak potrzebujesz wytyczne, to czekaj na nie. Po lesie też chodziłeś w maseczce?

   • Panie idioto SeaD, pan do pierdnięcia też pewnie potrzebuje wytycznych. Rozsadzą pana te wzdęcia i dla szkody ogółu zaczną gazy wychodzić innymi otworami.

  • Ludzie, jesteście por…bani, czy co? Normalnie jak jakiś rozkapryszony dzieciak. „Mówili że od 30 czerwca można korzystać z placów zabaw, a tu pozamykane 😭 idę poskarżyć mamie.” Pytam, stanie się co jak dziecko nie pujdzie się jeszcze bawić przez tydzień-dwa? Nie wiem zacznie gnić? Czy wy rodzice w końcu będziecie mieć spokój?

 2. Dobry pomysł z tymi kuwetami, od kilku tygodni dzieci ich nie testowały organoleptycznie, nie przekopywały, nie wiadomo jak toksoplazmoza się w nich ma, pewnie znakomicie.

 3. Mam wrażenie, że w wielu sprawach tu jak w PRL-u. Musi zebrać się kolektyw i podjąć decyzję. Place zabaw powinny być już dawno otwarte. Piasek trzeba było wymienić w maju, przeglądy zrobić juz od kwietnia. Słuchać tych głupot nie można. Ktoś odpowiada za te place i nic do tej pory nie zrobił?. A co z boiskami w szkołach? Też się nie da?

Skomentuj