Urząd marszałkowski ponownie spróbuje znaleźć nabywcę dla zabytkowej kamienicy przy Piastowskiej

0

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego ogłosił trzeci przetarg na sprzedaż kamienicy przy ulicy Piastowskiej 20. Do pierwszego postępowania nie zgłosił się żaden podmiot zainteresowany nabyciem nieruchomości, drugie zostało odwołane w związku z sytuacją epidemiczną.

Do 2017 roku w zabytkowej kamienicy swoją siedzibę miała filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej, ale władze jednostki podjęły decyzję o jej przeniesieniu do budynku Zespołu Szkół Medycznych. Przez dwa lata budynek stał pusty, w końcu samorząd województwa podjął decyzję o jego sprzedaży. Pierwszy przetarg ogłoszony w 2019 roku zakończył się fiaskiem. Drugi ogłoszono w lutym, ale przez sytuację epidemiczną został on odwołany.

W trzecim podejściu do sprzedaży nieruchomości jej cena została obniżona do 990 tysięcy złotych. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 565 mkw., przynależy do niej też piwnica o powierzchni 163 mkw. Kamienica wpisana jest do gminnej ewidencji zabytków.

Przetarg odbędzie się 11 września w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym i Administracyjnym Samorządu Województwa Opolskiego w Opolu ul. Piastowska 14-Ostrówek – sala nr 5. Nieruchomość będzie udostępniona osobom zainteresowanym 2 września w godzinach 11:20 – 13:00.

Skomentuj