Urząd Marszałkowski docenił sukcesy ZAKSY. Klub otrzymał ponad ćwierć miliona dotacji

5

Zarząd województwa opolskiego rozstrzygnął konkurs na wspieranie zespołów występujących w najwyższych klasach rozgrywkowych. Na zastrzyk finansowy może liczyć ZAKSA S.A., która otrzymała 270 tysięcy złotych.

– Cieszę się, że ta dotacja jest przyznawana od wielu lat. Spożytkujemy ją dla dobra klubu i województwa. Mamy bardzo wiele wydatków. Klub w ostatnich latach jest na szczycie, tym bardziej stawiamy sobie większe wymagania sportowe i marketingowe – skomentował Piotr Szpaczek, prezes klubu z Kędzierzyna-Koźla. Jednocześnie dodaje, że przyszły sezon rozpocznie się od nieznacznej zmiany w składzie.

Szymon Ogłaza członek zarządu województwa opolskiego uważa, że każde pieniądze przyznane na sport przyczyniają się do rozpoznawalności regionu. – Jak się podpisuje umowę z ZAKSĄ po dniach spędzonych na kibicowaniu, zaciskaniu pięści, kiedy już powoli opadają emocje, jest to coś szczególnego. Cieszymy się, że klub jest z nami, że możemy go wspierać – mówi Szymon Ogłaza.

Marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła zaznacza, że nie ma sukcesów bez bardzo dobrze rozwiniętego sportu młodzieżowego. – To jest wychowanie dla przyszłości. Dla sportu, szkoły i edukacji liczy się to, dla kogo wychowujemy przyszłe pokolenia. W sporcie bez systematycznej pracy od młodości nie ma w przyszłości sukcesów. ZAKSA swoje zwycięstwa zawdzięcza tym, że są dobrze przygotowani siatkarze i prowadzą ich bardzo dobrzy trenerzy. Również bez dobrego administrowania klubem nie ma zwycięstw – dodaje Andrzej Buła.

5 KOMENTARZE

  1. Myślę że ten marketing jest słaby w tym roku ,nie było zdjęć z pucharem ,kiedyś w galerii kupiłem kubek z logo klubu a teraz nie ma ,na każdym wjeździe do miasta mógł by być baner z napisem że to jest jedyne miasto w Polsce które posiada klub ze zwycięzcą dwa razy Ligi Mistrzów .

  2. Z tą kwota to przegięli pałe!!! No tak jakie województwo to i taka nagroda. Jedyny klub który rozsławia miasto, województwo w całej Europie, którym możemy się chwalić, a nagroda jak dla drugoligowej Odry która już nigdy nie wróci na szczyt.

Skomentuj