Uroczystości z okazji Dnia Strażaka w Kędzierzynie-Koźlu. FOTOREPORTAŻ

8

Na co dzień niosą pomoc innym, nierzadko ryzykując przy tym własnym życiem. Od lat cieszą się niesłabnącym zaufaniem i sympatią ze strony mieszkańców. Strażacy z Kędzierzyna-Koźla i okolic obchodzili dzisiaj swoje święto.

Uroczystość z okazji Dnia Strażaka odbyła się na placu przed Komendą Powiatową w Koźlu. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz miasta z prezydent Sabiną Nowosielską, wicestarosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Józef Gisman, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Violetta Porowska, opolski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, st. bryg. Krzysztof Kędryk oraz wójtowie gmin.

Komendant opolskich strażaków, st. bryg. Krzysztof Kędryk, w swoim wystąpieniu podziękował druhom za całoroczną pracę. W trakcie uroczystości wręczono również nominacje na wyższe stopnie i medale za długoletnią służbę.

Medalem Złotym za długoletnią służbę
1. st. ogn. Rolanda Tietz,

Medalem Srebrnym za długoletnią służbę
1. mł. kpt. Marka Derkacz,st. ogn. Zbigniewa Jezierski,
2. bryg w st. spocz. Mirosława Stadniczuk,
3. mł. bryg w st. spocz. Andrzeja Jedrzejczyk

Medalem Brązowym za długoletnią służbę
1. st. ogn. Grzegorza Gajdecka

8 KOMENTARZE

  1. Jest to ciężki zawód w śród grup zajmujących się ratownictwem. Panowie i Panie Strażacy przede wszystkim dziękujemy że jesteście ! Że codziennie poświęcacie się ratowaniu życia ludzkiego i mienia.
    Teraz z drugiej beczki: co robi Porowska na apelu i święcie Strażaków ? Co tam robi pani Nowosielska ?
    Znowu obie panie brylują na imprezach i w mediach lokalnych. Pani Nowosielska chyba ma inne obowiązki wobec miasta i mieszkańców. A p. Porowska politykę niech nie miesza ze świętem Strażaków.

  2. czy znowu porowska przecina wstęgę na aucie, które od dłuższego czasu już jeździ a sukienka chrzci go, jakby to coś miało dać?

  3. Zamiast parady i wygłupów kościelny partyjnych nie można było strażakom zrobić porządnego pikniku? Porowska mogła by już kupić nowy kostjum bo ten trochę przyciasnawy się zrobił.

  4. Osoba odziana na czerwono ma ubranko co nie co za ciasne i w końcu powinna sobie sprawić obszerniejsze. To co ma na sobie uwypukla i podkreśla sylwetkę.

Skomentuj