Uroczyste rozpoczęcie sportowego roku szkolnego w PSP nr 9. ZDJĘCIA

0

Choć do szkoły chodzą już od kilku tygodni, to dopiero wczoraj mieli okazję złożyć uroczyste przysięgi. Najmłodsze dzieci z PSP nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu złożyły wczoraj uroczyste ślubowanie uczniów klas sportowych.

Maluchy zobowiązały się do dumnego reprezentowania szkoły oraz pracy nad doskonaleniem swoich wyników w nauce i sporcie. Nauczyciele oraz zaproszeni goście przekonywali z kolei uczniów i ich rodziców, że te dwie dziedziny życia są nierozłączne. Sport od najmłodszych lat kształtuje charakter oraz uczy odpowiedzialności.

O bogatej tradycji sportowej w szkole mówił m.in. jej dyrektor Wojciech Czapla, który nawiązując do wypadającego za dwa lata 50-lecia placówki snuł plany na przyszłość. Celem na najbliższe lata jest uzyskanie statusu szkoły sportowej oraz budowa pełnowymiarowej sali gimnastycznej.

– W tym roku chcemy natomiast pozwolić dzieciom bawić się sportem – mówił Wojciech Czapla.

Swoje życzenia uczniom oraz rodzicom złożyła też prezydent miasta Sabina Nowosielska, posłanka Brygida Kolenda-Łabuś oraz kierownik wydziału oświaty i wychowania urzędu miasta Bożena Jankowska, do niedawna dyrektor szkoły. – Do teraz bardzo często mówiąc o „Dziewiątce”, opowiadam, że to najlepsza szkoła w mieście. Ciężko, żeby było inaczej, bo wiąże mnie z nią mnóstwo wspaniałych wspomnień – wyznała Bożena Jankowska.

Aktualnie w szkole działają klasy o profilu pływackim i piłkarskim. Nie są to jednak jedyne dyscypliny, w których uczniowie „Dziewiątki” osiągają sukcesy.

Od nowego roku szkolnego placówka nawiązała współpracę z Wisłą Kraków, co jest zasługą byłego piłkarza tego klubu, kędzierzynianina Grzegorza Kaliciaka. Podczas uroczystości zaproszeni goście wręczyli uczniom upominki. Czwartoklasiści otrzymali komplety dresów ufundowane przez partnerów szkoły, zaś młodsi uczniowie odebrali gadżety.

Skomentuj