Uratowały życie człowieka. Bohaterki docenione przez wójta Reńskiej Wsi

1
Foto: UG Reńska Wieś

Gdyby nie one, wszystko mogło skończyć się tragicznie. Kiedy jeden z klientów osunął się na podłogę, przeprowadziły fachową resuscytację i wezwały pomoc. Bohaterskim pracownicom sklepu w Większycach w imieniu lokalnej społeczności podziękował wójt Reńskiej Wsi Tomasz Kandziora.

Zdarzenie miało miejsce 29 listopada. W markecie spożywczym w Większycach dzień mijał zwyczajnie, gdy nagle jeden z klientów, starszy mężczyzna, osunął się na podłogę.

Więcej: Ekspedientka uratowała klienta, który miał zawał. Lekarz: tylko jej pomocy zawdzięcza życie

Od razu wezwano pomoc. Pani Ewa, pracownica sklepu, wraz z panią Justyną, jedną z klientek, postanowiły nie czekać. Gdy stwierdziły ustąpienie krążenia, przeprowadziły fachowy masaż serca. Pani Ewa powiedziała później, że nauczyła się tego, oglądając jeden z paradokumentalnych seriali poświęconych pracy ratowników. Lekarz, który niebawem dotarł na miejsce, nie miał wątpliwości, że kobiety uratowały mężczyźnie życie. Śmigłowiec zabrał go do szpitala. Dziś wraca do zdrowia.

Bohaterskim kobietom w imieniu mieszkańców w swoim gabinecie podziękował wójt gminy Reńska Wieś Tomasz Kandziora, gratulując stalowych nerwów i woli niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Podkreślił też, jak ważna jest znajomość zasad pierwszej pomocy. Niekiedy wręcz na wagę życia.

1 KOMENTARZ

Skomentuj