Uporządkowali groby bohaterów. Akcja Stowarzyszenia Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle. ZDJĘCIA

15

Stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle po raz kolejny zorganizowało akcję porządkowania mogił żołnierzy walczących o niepodległość Polski.

Na wystosowany przez członków stowarzyszenia apel odpowiedziało wielu mieszkańców miasta. W sobotę, 23 października wolontariusze wyruszyli na kędzierzyńsko-kozielskie nekropolie, aby przed zbliżającym się 1 listopada uporządkować groby powstańców śląskich, żołnierzy Armii Krajowej oraz innych bohaterów biorących udział w zrywach niepodległościowych.

W akcję zaangażowało się kilkadziesiąt osób, wśród nich były liczne delegacje z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 i Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej. Wszystkie mogiły zostały oczyszczone oraz ozdobione biało-czerwonymi szarfami.

Zdjęcia: Stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle

15 KOMENTARZE

 1. Można żywić nadzieję, że pochowani oczekujący co najwyżej w czyścu są szczęśliwsi i bliżsi zbawienia, zbezczeszczone symbole narodowe z pewnością są pomocą.

  • Towarzysze ZSRR w 1943-1945 r. mieli w zwyczaju swoich grzebać szybko. „Bohaterowie niemieccy z Wermachtu, SS itp.” byli grzebani wówczas, gdy ich rozkładające truchła groziły epidemią. Było to podziękowanie za to co Niemcy wyrabiali z „rasami niższymi.”

   Chyba cokolwiek zrozumiałeś „Rychu, taki lepszy Ryszard.”

   • Matematycznie i na logikę biorąc „chyba cokolwiek” to jest wartość znikoma, pomijalna, wręcz ZERO jak minister z Krakowa. Więc domyśl się ile zrozumiałem.

     • Jako duży członek PiS, co nie raz już podkreśliłem, to tylko znikomy iloraz inteligencji predestynuje mnie do zasiadania w jej szeregach. Pełna zgoda, słuszna obserwacja.

    • Była taka jedna zwąca się Merkel królowa UE. Bez konsultacji Rady Królewskiej zaprosiła do swego Królestwa zwące się UE, różnej maści „lekarzy i inżynierów.” Teraz jest kłopot z tymi gośćmi. Jest jeden sposób by odeszli skąd przyszli, wystarczy nie dawć im socjału.

     • Obecnie królem mianuje się Jarozbaw, Tuska nie ma, Angela zasłużyła na emeryturę. Nikt się specjalnie nie ściga, więc śpioch z łupieżem może tylko sięgnąć ręką w przerwie głaskania kota. Teraz w końcu ON. Po raz kolejny PiS wygrało w UE 27:1, tym razem zwycięzcą został Matołusz Prawdomówny.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj