Upamiętnili rocznicę wybuchu II wojny światowej. Uroczystość w Parku Pojednania. ZDJĘCIA

10

Samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, organizacji kombatanckich i patriotycznych, jak i zwykli mieszkańcy, wzięli udział w uroczystości upamiętniającej wybuch II wojny światowej.

Dziś 82. rocznica napaści Niemiec na Polskę, będącej początkiem II wojny światowej, największego konfliktu zbrojnego w dziejach Upamiętnia je pomnik w Parku Pojednania, pod którym w asyście harcerzy złożono dziś kwiaty. W uroczystości wzięli udział m.in. prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Paweł Masełko, wicestarosta Józef Gisman, przewodniczący rady miasta Ireneusz Wiśniewski, radni miejscy i powiatowi, przedstawiciele policji, straży pożarnej, służby więziennej, nadleśnictwa oraz organizacji kombatanckich i patriotycznych. Relacja zdjęciowa:

10 KOMENTARZE

  1. Nie poznaje nevady i strzelnicy, niesamowite jak to chłopiny się ostatnio zmieniły i wyrobiły politycznie Wcześniej nie byli tacy, a teraz biorą udział w każdej uroczystości patriotycznej. Strzelnica zrozumiał swój błąd i z powrotem wrócił do partii też teraz jest mocno akuratny. Tylko pochwalić ich. Natomiast powinni młodsi brać z nich przykład. Zdaje się, że jak tak dalej będą się działać to kandydaci na jedynki na listach wyborczych. Kukułka z starszą panią też na poziomie właściwym. Trochę mało działa w radzie, ale może nadrobi w przyszłości.

  2. Nie widać pań Czocharowej i Porowskiej, które zawsze tak chętnie pozują do zdjęć. Pewnie były gdzieś indziej i się nie rozdwoiły. Wierni żołnierze złożyli za nie wiązanki. Cóż, mała impreza to nie przyjeżdżamy?

    • Cud, że wogóle przyszła. Ona nie znosi uroczystości patriotycznych i na nich nie bywa. Co innego pikniki, bale i zabawy. O!, to jej żywioł.

Skomentuj