Upamiętnili polską historię, zmienili szkolną. Nowy sztandar w „jedynce”

3

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Powstańców Śląskich odbyła się uroczystość z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100. rocznicy pierwszego powstania śląskiego. Po 47 latach ze szkołą pożegnał się dotychczasowy sztandar, na jego miejsce pojawił się nowy z symbolem powstania śląskiego.

Z sentymentem nauczyciele i uczniowie pożegnali sztandar szkoły, który służył placówce od 47 lat. Uroczystości połączone były z uczczeniem 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100. rocznicą pierwszego powstania śląskiego.

Nasza szkoła nosi imię Powstańców Śląskich, więc w 100. rocznicę pierwszego powstania śląskiego i jednocześnie 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości postanowiliśmy dokonać wymiany sztandaru. Dziś dla nas najważniejszą częścią będzie pożegnanie dotychczasowego sztandaru i przywitanie sztandaru z nowym logiem szkoły, na którym widnieje charakterystyczne skrzydło, symbol powstania śląskiego – mówi Katarzyna Król, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 Kędzierzynie-Koźlu.

Z okazji tych niezwykle ważnych dla historii rocznic filateliści z Kędzierzyna-Koźla zainicjowali pojawienie się nowego znaczka i kartki z wizerunkiem wybitnego dowódcy powstania śląskiego Alfonsa Zagrzebnioka.

W sierpniu bieżącego roku Poczta Polska wydała znaczek pocztowy, upamiętniający wybuch powstania śląskiego. Przedstawia pochodzącego z Dziergowic wielkiego Polaka i patriotę Alfonsa Zgrzebnioka, który był komendantem pierwszego i drugiego powstania śląskiego. Aby upamiętnić ten ważny czas w ppolskiej historii wydana została również kartka z jego wizerunkiem. Nakład kartek to 400 egzemplarzy – mówi Romuald Eliminowicz, sekretarz Wojskowego Koła Filatelistycznego nr 33 w Kędzierzynie-Koźlu.

Kartki, gratka dla kolekcjonerów, są do nabycia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1, później będzie można kupić w Urzędzie Pocztowym nr 4 w Kędzierzynie-Koźlu.

3 KOMENTARZE

  1. Piękna szkoła tylko wielka szkoda, że panująca tam lubiana jest tylko przez polityków.
    Na tym świecie są jeszcze rodzice tych dzieci.

    Coz ……..można wspomnieć tylko , iż ta szkola miała wspaniałych dyrektorów

Skomentuj