Umowa dzierżawy portu w Koźlu weszła w życie. Ruszyły pierwsze prace przygotowawcze

1

4 kwietnia nastąpiło podwyższenie kapitału zakładowego spółki Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy poprzez wniesienie aportem przez gminę Kędzierzyn-Koźle terenów kozielskiego portu rzecznego. Jest to kolejny etap realizacji umów i porozumień podpisanych 17 listopada ubiegłego roku przez samorząd, KKPP oraz spółkę Kędzierzyn-Koźle Terminale. Ta ostatnia zamierza wybudować na tych terenach centrum logistyczne.

Przekazanie aportu oznacza, że wszystkie umowy i porozumienia z inwestorem weszły w życie. Kędzierzyn-Koźle Terminale dysponuje teraz terenem portu i zgodnie z harmonogramem rozpoczyna prace geo- i hydrotechniczne. Pierwsze miały miejsce już dzisiaj.

Z punktu widzenia gminy przeniesienie własności pozwoli m.in. na zwiększenie wpływów z tytułu podatku od nieruchomości począwszy od 1 maja br. Przez wniesienie aportu udział gminy Kędzierzyn-Koźle w spółce KKPP zwiększył się do ponad 90 proc.

Źródło: Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle

Foto: Foto: UMKK, KKT

port inwestor (2) port inwestor (1) port inwestor (3) port inwestor (4) port inwestor (5)

1 KOMENTARZ

  1. Hmmm….. Spółka Kędzierzyn Koźle Terminale z kapitałem 5050,00 zł. ? To gdyby się spółce nie chciało zapłacić potencjalnego podatku nie ma nawet z czego go egzekwować….. Powodzenia

Skomentuj