Ulicę Kozielską blokują dwie cysterny, kierowcy przepompowują ładunek. Na miejscu jest policja

21

Jak informują nas czytelnicy, jeden pas ruchu na ulicy Kozielskiej – na wysokości stacji Shell, jest obecnie zablokowany przed dwie autocysterny. Kierowcy przepompowują przewożony ładunek z jednej cysterny do drugiej, prawdopodobnie doszło do awarii. Jak sugerują oznaczenia pojazdów, przewożona substancja jest niebezpieczna. Nie wiadomo, jak długo potrwają utrudnienia.

21 KOMENTARZE

  • Policja byla, stala na parkingu Kauflanda, bo tak wygodniej, ok bulaje miala. Ale ciekawe, ze awaria, ustarka ? a strazy pozarnej nie bylo? I ciekawe czemu te cysterny byly na Kozielskiej, a nie na obwodnicy?? Moze policja zainteresuje sie stojacymy calymi nocami i dniami cysternami przy Kauflandzie? Miedzy galeria a Kaufalndem??? Zawsze tam cos stoi. MA oznaczenia niebezpieczne ale stoi i czlek spi. Czy to parking dla substancji niebezpiecznych? Raczej nie!!! Macie temat, pociagnijcie, bo wam go urwa inne media ogolnoposkie i bedzie kompromitacja dla lokalsow.

  • rypnie z czasem, zobacz co w nocy stoi miedzy kaufalndem a galeria. Nie taka chemia tam byla :) Policja tam jezdzi ale skoro sie nie zna to co ma prewencja zrobic ? nic, i to wlasnie jest porazka. Ze cysterny stoja w srosku miasta z chemikaliami. Chyba to zaczne zglaszac do Krajowej Mapy Zagrożeń, tak drodzy policjanci, KMZ bede robila co chwila. I kupe zdjec, zebyscie sie wzeli do roboty.

 1. znowu jechalismy (wczesniej moj maz pisal) Kozielska. Zadnych cystern nie ma, wiec skoro piszecie, ze sa, to piszcie, ze nie ma, a nie straszycie ludzi. Tak na marginesie, jestem chemiczka, tiry maja pomaranczowe tabliczki z nr… tam jest nr ONZ i substancji. Czy ciezko zobaczyc co beczki wiozly? i czy nie byla niezbedna asysta strazy pozarnej?

  • Droga Pani. Ten nr. to UN. Onz to raczej nie to.. Straż nie była potrzebna bo z ładunkiem nic się nie działo. Takie rozładunki odbywają się codziennie, 365 dni w roku i często pod Waszymi oknami i w waszych miejscach pracy. Tu problemem mogliby być przechodnie, którzy mogliby się pojawić w bezpośrednim miejscu przeładunku(bez odzieży ochronnej i nie znający procedur). Na szczęscie mamy rozumnych obywateli, ktorzy potrafią odpowiednio inerpretować znaki ostrzegawcze i nie zbiżali się bezposrednio w miejsce przeładunku.

   • A kolega „Znawca tematu” to na podstawie jakiego przepisu w ADR stwierdza że zgodnie z przepisami? Od kiedy przeładunek towarów niebezpiecznych może odbywać się w terenie publicznym, w miejscach do tego nie przeznaczonych, bez prowadzenia akcji ze strony PSP. Pan chyba nie wie czym się uśmierca zwierzęta chore np. na ptasią grypę i ile człowiek wytrzyma w chmurze gazowej CO2 przy niekontrolowanym nierozszczelnieniu przewodu przeładunkowego? Kierowcy nie zdążyli by nawet wyjść z pojazdów. Jak pan nie wierzy to niech Pan zapyta doradcę ADR ze strony przewoźnika p. Artura :) Ma takie samo zdanie jak Pan? Może zapytamy Transportowy Dozór Techniczny o zajęcie stanowiska w lekceważonym przez Pana temacie? nr urządzenia już znamy.

  • Drodzy komentujacy!
   Nie do końca wiecie o czym piszecie. Niestety..
   Jedna cysterna ukegła awarii i dalsza jazda z ciężarem była niemożliwa. Przeładunek był bezpieczny i zgodny z procedurami. To była najlepsza rzecz jaką można było zrobic w zaistniałej sytuacji. Była tylko policja żeby ostrzegać kierowców, o utrudnieniach w ruchu. Straż pozarna nie była potrzebna. A jesli chodzi o niebezpieczeństwo, to bardziej niebezpieczne jest np. tankowanie samochodu na stacji benzynowej..

  • policja byla, na parkingu Kauflandu :) gdzie ITD i gdzie straz pozarna ? nie wazne, co wiozla, ale o tak sobie nie moga pompowac majac oznaczenie, ze niebezpieczne. ADR ??? ciekawe dlaczego policja dala ciala po calemu ?? Bo dla mnie tak to wyglada. Brak rozeznania w temacie? Sa od tego inne sluzby. I dlaczego policja nie wezwala sluzb spec. ??? Strazy pozarnej. Wiem, policjanci nie znaja sie na oznaczeniach na tablicach, i nie wiedza co to numery ONZ na nich :)))))

   • jasno i na temat, jedna tablica, dwie wartosci, proste, ale nie dla kazdego. Jednak policja zrobila nam niezla jazde, stali z boku i patrzyli, a jak by cos poszlo nie tak ? Obok centrum handlowe, tysiace ludzi. A czy policjanci zadali pytanie, co ta cysterna tam robila? Droga transportu srodkow niebezpiecznych biegnie gdzie indziej. Proste….

 2. Droga redakcjo. Proszę o wyjaśnienie tematu. Dlaczego cysterna znalazła sie na ul. Kozielskiej, jaki przewoznik, co przewozila, dlaczego zablokowala pas i sie pompowaly jedna do drugiej. Dlaczego bylo to prowadzone bez zabezpieczenia strazy pozarnej i dlaczego narazone bylo centrum handlowe, wiec tysiace ludzi. Czekam na waszą reakcję, bo czas leci, a Wy wielcy dziennikarze (…) za duze slowo, nic nie robicie.

 3. A skad Pani wie gdzie biegnie droga transportu..? Cysterna mogła tam przebywać w świetle prawa. A policja wiedziala dokładnie co tam się dzieje.

Skomentuj