Ulica Żeromskiego po zdarzeniu dalej zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać do południa

10

Działania służb na ulicy Żeromskiego w Koźlu mogą potrwać do godziny 12. Samochód ciężarowy zmiażdżył dwa pojazdy osobowe zaparkowane na chodniku.

Około godz. 7 do służb wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu ciężarowego z dwoma pojazdami. Na miejscu interweniowały zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz policja. Ciężarówka przewożąca złom, zjeżdżając ze skrzyżowania straciła równowagę i uderzyła w zaparkowane na chodniku dwa samochody osobowe.

Działania potrwać mogą do godziny 12. Na 65-letniego kierowcę został nałożony mandat karny – relacjonuje komisarz Magdalena Nakoneczna, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Do podniesienia pochylonego pojazdu użyty został dźwig. Złom został przeładowany do innego pojazdu ciężarowego. Mężczyzna kierujący pojazdem ciężarowym nie odniósł poważniejszych obrażeń.

10 KOMENTARZE

  1. Ile razy tam przejeżdżałem i myślałem, że za cholerę bym tam nie zaparkował samochodu. Jadąc od strony Piastowskiej/Chrobrego zakręt jest ostry i wyprofilowany w dół, co zawsze sprawia, że samochód delikatnie przechyla się na prawo. Wina kierowcy, ale Ci, którzy te auta tam zaparkowali również nie wykazali się wyobraźnią. Szkoda tego jeepa, bo zawsze ładnie się tam prezentował. Najważniejsze jednak, że nikomu nic się nie stało.

  2. A on tak wolniutko tam jechał – strach pomyśleć coby było pół godziny później kiedy to dzieci idą do trzech szkół znajdujących się nieopodal. Mam nadzieję że pirata drogowego pociągną do odpowiedzialności.

    • To właśnie wykonuję od lat! Aktualnie jeżdżę z kontenerami-cysternami i doskonale wiem jak te i podobne zachowują się na łukach i zakrętach. Mam zdanie na temat?

  3. Do tragedii dojdzie też przy ulicy Harcerskiej z boku kawiarni na chodniku parkują samochody i brak miejsca dla przechodniów , straż miejska nie reaguje ,a ile razy tam przejeżdża .Za co płaci tym służbom Urząd miasta?

Skomentuj