Ulica Wojska Polskiego zazieleni się. Będzie dużo nowych drzew, krzewów i kwiatów

7

Powiatowy Zarząd Dróg w Kędzierzynie-Koźlu wybrał firmę, która zagospodaruje tereny zielone przy niedawno wyremontowanym odcinku ulicy Wojska Polskiego. Inwestycja warta nieco ponad 200 tysięcy złotych ma zmienić oblicze tej części miasta.

Choć długo wyczekiwany przez mieszkańców remont ulicy Wojska Polskiego zakończył się już jesienią ubiegłego roku, poprawę dostrzegli głównie kierowcy. Wyremontowana została nawierzchnia drogi, na nowo urządzono parkingi, już po zakończeniu remontu miasto wymieniło latarnie przy ulicy. Otoczenie jednej z głównych dróg w Śródmieściu bardzo się jednak nie zmieniło.

Dopełnieniem remontu będzie zagospodarowanie na nowo skwerków i zieleni miejskiej wzdłuż ulicy. Powiatowy Zarząd Dróg w Kędzierzynie-Koźlu wybrał już firmę, która zrealizuje zadanie. Pierwotnie inwestycja warta nieco ponad 200 tysięcy złotych miała rozpocząć się w wakacje, ale podjęto decyzję o przesunięciu jej w czasie.

– Jesteśmy w kontakcie z wykonawcą prac, który zasugerował, aby przełożyć nasadzenia na jesień. Obecnie panujące upały nie sprzyjając prowadzeniu tego typu robót – argumentuje Arkadiusz Kryś, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kędzierzynie-Koźlu.

W ramach zaplanowanych prac wzdłuż ulicy Wojska Polskiego pojawi się dużo nowych drzew, krzewów i kwiatów. Wykonawca inwestycji udzieli dwuletniej gwarancji na nasadzenia. Jak na razie nie jest znany los łąki kwietnej, którą Koło Gospodyń Miejskich wysiało na maleńkim skwerze nieopodal skrzyżowania z ulicą Pionierów.

7 KOMENTARZE

    • Kolo nie siej defetyzmu tyłko się ciesz, że ktoś chce coś dla nas zrobić, ale Ty pewnie tylko piwo i tv .

  1. Bardzo się cieszę że nie zapomniano o zieleni. Niedawno oddano po remoncie częśc ul. Korfantego. Nie dość że zabetonowano kawał zieleni to na zoraną remontem ziemie rzucone garść nasion trawy ,które zostały wydziobane przez gołębie (plaga osiedla). Jedynie przy Stokrotce i Klinice prowadzono trochę roślin i bardzo ładnie to wygląda. A co z resztą terenu? Należałoby dosadzić wyrwane zywoploty wokół trawników, przy wejściach do klatek schodowych. Straciliśmy tyle zieleni. Pora (jesienią) na nowe nasadzenia

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj