Ulica Wojska Polskiego się zazieleni. Powiat przygotowuje przetarg

6

Zakończony w zeszłym roku remont ulicy Wojska Polskiego na odcinku od skrzyżowania z aleją Lisa do skrzyżowania z aleją Jana Pawła II doczeka się postawienia aż dwóch kropek nad i. Dobiega końca wymiana latarni. Powiat przygotowuje się również do przeprowadzenia nasadzeń.

Mieszkańcy, którzy w ostatnim czasie kontaktowali się z naszą redakcją, zwracają uwagę, że po remoncie wiele nowych skwerków nie zostało zagospodarowanych. Często to po prostu ubita ziemia, na której samoistnie wyrosła trawa i chwasty, co na pewno nie dodaje uroku przebudowanej ulicy. To jednak ma się zmienić.

Właśnie ogłaszany jest przetarg na zazielenienie tego terenu, mowa o całym odcinku Wojska Polskiego – mówi Arkadiusz Kryś, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kędzierzynie-Koźlu.

Przy ulicy pojawią się nowe nasadzenia, a istniejące skwery zostaną uporządkowane.

6 KOMENTARZE

  1. Odnośnie tej wymiany oświetlenia na ulicy Wojska polskiego to bym się tym tak nie zachwycał. Idąc ulicę od skrzyżowania z Jana Pawła II w kierunku ulicy Harcerskiej lampy w 100 % są wymienione. Pomiędzy ulicą Harcerską w kierunku Azot szok kilka lamp wymieniono reszta to stare lampy na które nałożono tylko punkty z LED-ów. Dalej jeszcze gorzej (okolice Komendy Policji) stare betonowe słupy. Jadąc w kierunku ZAK nówki słupy. W okolicach ZAK ul. Mostowa to już pusty śmiech słupy z czasów późnego Gomółki lub wczesnego Gierka z nowoczesnymi oprawami LED. Ten kto to projektował to geniusz artysta. Co wy na to POWIECIE?

  2. Z tej zieleni ucieszą się głównie menele okupujący wszystkie ławki na tej ulicy. Jak tam chodzę to mam brzyda i nie siadam. Nie będę wchodziła w szczegóły czym są pobrudzone. Więc proszę nie mówić że to dla mieszkańców.

  3. Odnośnie zieleni. To miło, że są obsadzane skwerki i place w centrum miasta. Byłoby jeszcze milej, gdyby pomyślano o nasadzeniu zieleni na niektórych osiedlach między blokami. Powycinano wiele drzew i na tym się skończyło a miało być tak pięknie z nowymi drzewkami i krzewami.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj