Ulica Wojska Polskiego po remoncie oficjalnie otwarta. Ostatni etap inwestycji przed nami

9

Przecięciem wstęgi dokonano symbolicznego otwarcia wyremontowanej ulicy Wojska Polskiego w Kędzierzynie-Koźlu. Inwestycja starostwa powiatowego została dofinansowana w ramach Funduszu Dróg Samorządowych Województwa Opolskiego kwotą 772 tysięcy złotych.

Modernizacja drogi w ramach trzeciego etapu inwestycji kosztowała prawie 1,5 mln złotych, z czego aż 772 tysiące złotych pozyskano w ramach dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Remont nawierzchni przebiegał równolegle z budową ścieżki rowerowej o szerokości 2,5 metra, którą oddzielono jednometrowym pasem zieleni.

– Staramy się, aby wszystkie samorządy aangażowały się w składnie projektów do Funduszu Dróg Samorządowych. Ponad 300 km dróg już zostało wybudowanych na Opolszczyźnie. Przeznaczamy na ten cel wielkie pieniądze. To już ponad 200 mln zł, a kolejne projekty są w toku. Starostwo w Kędzierzynie-Koźlu jest bardzo aktywne w pozyskiwaniu pieniędzy i na kolejne nabory zostały już złożone wnioski. Inwestycje drogowe są kosztowne, proszę zwrócić uwagę, że niespełna kilometr drogi kosztował prawie 1,5 mln zł przy dofinansowaniu rzędu 772 tys. zł ze strony funduszu dróg samorządowych – mówi wicewojewoda Violetta Porowska.

Umowę z wykonawcą podpisano 16 kwietnia. Nie tylko ulica Wojska Polskiego, a właściwie cały ciąg dróg w tym rejonie stanowi spójną trasę dojazdową mieszkańców do największego zakładu pracy w powiecie. Ostatni etap remontu z dwoma kładkami dla rowerzystów planowany jest na przyszły rok. Przy komendzie policji wykonano boczny pas dzielący jezdnię od miejsc postojowych o długości 30 metrów oraz dwie boczne wyspy dzielące. Zamontowano oznakowanie aktywne na przejeździe dla rowerzystów. Wykonano też odwodnienie, zjazdy na tereny leśne oraz wzmocniono drogę specjalną siatką, przez co będzie dużo trwalsza.

– Będą kolejne remonty, na pewno doczeka się go ulica Królowej Jadwigi na os. Piastów. Dojdą też remonty dróg na terenach wiejskich, staramy się remontować jak najwięcej przy finansowaniu zewnętrznym – zaznaczyła starosta Małgorzata Tudaj.

Przed nami  kolejny, ostatni etap remontu ulicy Wojska Polskiego na odcinku z wiaduktami kolejowymi.

– Następny etap to przebudowa tych wiaduktów, z budową kładki dla rowerzystów. Chcemy to zrealizować w przyszłym roku. Będziemy starali się ograniczyć utrudnienia dla kierowców, jednak trzeba się liczyć z tym, ze odcinek będzie trzeba zamknąć na jakiś czas – podkreśla dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, Arkadiusz Kryś.

W najbliższym czasie starostwo rozpocznie nasadzenia zieleni wzdłuż ulicy Wojska Polskiego.

9 KOMENTARZE

  1. Kończę malowanie kuchni…..zapraszam na przecięcie wstęgi i mały poczęstunek. A gdzie drzewa i rośliny ? a gdzie ławki.Naliczyłem kiedyś 14 osób na obleśnym murku siedzących pod sklepami. A rowerzyści mając taką :autostradę ” i tak zapierdzielają po chodniku. Porażka władzy……………

  2. Po remoncie wielokrotnie przejeżdżałem tą drogą samochodem, jak również rowerem po równoległej ścieżce rowerowej i nie sądziłem, że są one jeszcze „nie otwarte”. Jest dla mnie oczywiste, że to spóźnione „otwieranie” wynika wyłącznie z chęci pokazania się przez panią Porowską we wszelkich możliwych mediach przed październikowymi wyborami parlamentarnymi.
    P.S. Proszę się nie obawiać, Pani wicewojewodo, mandat poselski ma Pani już w kieszeni. To chyba oczywista oczywistość, gdyż elektorat Pani partii jest od kilku lat sowicie opłacany za lojalność comiesięcznym zastrzykiem gotówki za nic nierobienie, czyli wypłatami z programu 500 plus, którego koszt – po wprowadzenie w lipcu 2019 r. wypłat na pierwsze dziecko – sięgnie 40 miliardów złotych rocznie. Pani partia rozdaje budżetowe pieniądze zadłużając Polskę jak niegdyś towarzysz Edward Gierek, a ja i wielu innych musimy na to codziennie pracować.
    Pozdrawiam serdecznie, ale na moje poparcie proszę nie liczyć, prędzej piekło zamarznie, niż zagłosuję na kogoś z PiS.

  3. Niezły cyrk. Droga ukończona już przynajmniej kilka tygodni temu więc co to teraz za śmieszne przecinanie wstęgi gdzieś na chodniku? No ale wybory idą to trzeba kilka fotek zrobić.

Skomentuj