Ulica Wojska Polskiego od kilku miesięcy należy do miasta. Gmina rozlicza też strefę parkingową

6

Zmodernizowana ulica Wojska Polskiego od 1 stycznia jest zarządzana przez miasto. Odcinek do skrzyżowania z aleją Lisa jest teraz drogą gminną. Miasto obsługuje również strefę parkowania.

Ulica Wojska Polskiego dotychczas należała do starostwa powiatowego, od 1 stycznia stała się drogą gminną. Do miasta należy teraz odcinek od skrzyżowania z aleją Jana Pawła II do skrzyżowania z aleją Lisa.

To typowy odcinek drogi miejskiej, mamy obok nasze gminne działki i chcieliśmy, aby to było w jednych rękach. Tak więc wspólnie z starostwem uzgodniliśmy, że po inwestycji, jaką wykonali, modernizując ulicę, my ją przejmiemy. I tak właśnie się stało od 1 stycznia – mówi Artur Maruszczak, zastępca prezydenta miasta.

Czy miasto planuje inwestycje w rejonie ulicy?

– Zamierzamy wykonać kilka poprawek, ale to tylko kwestie utrzymaniowe, takie jak na przykład obsypujące się murki od strony apteki. Szachownice być może rozbierzemy i postawimy tam ławki – dodaje Artur Maruszczak.

Miasto przejęło również strefę parkowania, która weszła w skład gminnego systemu opłat.

Wciąż będą obowiązywać przepisy dotyczące strefy miejskiej, w tym obowiązujące dotychczas zniżki opłat za parkowanie, które zostały wcześniej ustalone – dodaje Artur Maruszczak.

Kontrolerzy pracujący dla gminy słyną ze skrupulatności, tak więc zawsze warto mieć za szybą ważny bilet parkingowy.

Mieszkańcy bloków bezpośrednio sąsiadujących z ulicą Wojska Polskiego mogą skorzystać z możliwości wykupienia preferencyjnego abonamentu. Opłata za cały rok wynosi 60 złotych.

6 KOMENTARZE

 1. Wy tam w urzędzie pewnie nie wiecie jaki bałagan z tymi strefami. Nawet wasi radni olewają opłaty, bo parkują parę minut, a wy daliście 10 minut na znalezienie pieniędzy i kupienie biletu. Zróbcie to samo w autobusach, że jak ktoś jedzie kilka przystanków to nie płaci, a płacić będą tylko ci co mają miesięczne. Albo egzekwujcie te opłaty albo to dziadostwo w postaci biura d/s parkingów i te płatne parkingi zlikwidujcie.

 2. Remont tej ulicy najlepiej wyszedł na papierze. Stan tzw. małej architektury, to obraz nędzy i rozpaczy. Podobnie jest na terenach przyległych. Śmieci w niektórych miejscach pamiętają jesień zeszłego roku. Jak na miasto możliwości i powiat o wysokich dochodach, wygląda to bardzo słabo. W najnowszym rankingu „Wspólnoty” pod względem zamożności miasto znalazło się na 26. miejscu w Polsce. (2019 r.)
  https://kk24.pl/kedzierzyn-kozle-najbogatszym-miastem-powiatowym-na-opolszczyznie-jest-nowy-ranking-zamoznosci/
  Czy ktoś weźmie się za estetykę tego miejsca i będzie potrafił wykorzystać jego walory tj. położenie w otoczeniu pagórkowatych leśnych terenów? Czy nie można znaleźć miejscowej firmy dbającej o zieleń, jak o swoją? Czy tzw. remonty będą nimi nie tylko z nazwy?

  • Nie martw się szefowa dba o porządek w mieście jak u siebie w domu także pewnie tam taki sam syf jak na ulicach czyscioszka no gwiazda po prostu pewnie byłeś w Niemczech to masz porównanie śmierci nie zalegają na ulicach się dba się ma i jaki gospodarz takie podwórko

 3. Włodarze i wszyscy święci tego Miasta Możliwości
  A może byście tak przejechali się na osiedle Azoty i zobaczyli jaki jest stan nawierzchni i do jasnej cho..y wzięli się do roboty wiosna przyszła trzeba wyjść z nory

 4. To jest państwo w państwie, kto to widział żeby typowo miejskie ulice były powiatowe… Np. Jagiellońska na Żabiencu jest powiatowa choć nie dojedziesz nią do żadnego innego powiatu czy nawet innej gminny. De facto to jest ślepa ulica osiedlowa. Chory kraj.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj