Ulica Słowackiego oddana do użytku po remoncie. Mieszkańcy mogą korzystać z nowych miejsc parkingowych

6

Mieszkańcy ul. Słowackiego cieszą się z wyczekiwanych miejsc parkingowych. Właśnie zakończyła się przebudowa drogi na osiedlu Pogorzelec. Na miejscu powstało ponad 20 miejsc postojowych, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych.

Inwestycja miała charakter kompleksowy. W ramach zadania poza nową nawierzchnią wymienione zostały przebiegające pod nią sieci. Ulica rozświetlona jest energooszczędnymi latarniami ledowymi, a zbyt krewkich kierowców wyhamowuje próg zwalniający.

Przebudowa drogi została wykonana zgodnie z życzeniem mieszkańców ul. Słowackiego. Jeszcze przed rozpoczęciem prac odbyły się konsultacje społeczne, podczas których zdecydowana większość wnioskowała o wariant zwiększający liczbę parkingów.

Zakończone zadanie inwestycyjne Gminy Kędzierzyn-Koźle pn. „Przebudowa drogi gminnej – ul. Juliusza Słowackiego w Kędzierzynie-Koźlu”, realizowane było przy współfinansowaniu ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, będącego państwowym funduszem celowym. Dofinansowanie w formie dotacji przekazane przez Wojewodę Opolskiego na mocy umowy Nr RFRD/2021/G/25/U/2022, zawartej w dniu 07.04.2022 r., wyniosło 707.100,10 zł.  Całość prac pochłonęła ponad 1,5 mln złotych.

6 KOMENTARZE

  1. Bardzo ładnie,trzy auta na godzinę tam jeżdżą. Czy tam prominenci miejscy mieszkają że takie inwestycje? Drogi często uczęszczane są w KK nieremontowane od lat a jakieś uliczki w Koźlu,Kłodnicy na peryferich są pięknie odnawiane.O co kaman??

  2. Na ulicy Słowackiego „kompleksowo”wycięto drzewa,czyżby to było zgodne z ekologią?Gdzie byli t.z EKOLODZY,jak jest benzen na oś.Piasty to są „aktywni”ekolodzy(?)

  3. Powyższe komentarze w skrócie: 1) za dużo betonu, 2) po co ten remont?, 3) znowu wycięli drzewa, 4) wszędzie pełno samochodów. Domyślam się, że powyżsi malkontenci to egoistyczni beneficjenci rozmaitej pomocy socjalnej, przyzwyczajeni do przelewów na prywatne konto, a nie do ulepszania przestrzeni wspólnej dla wszystkich mieszkańców.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj