Ulica Mickiewicza w Bierawie do remontu. Powiat pozyskał fundusze na inwestycję

4

Powiat kędzierzyńsko-kozielski podpisał kolejną umowę na inwestycję drogową. Tym razem z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wyremontowana zostanie nawierzchnia na ulicy Mickiewicza w Bierawie.

Pieniądze, o jakie postarał się samorząd powiatowy, to kwota 639 tys. zł, która stanowi połowę środków, jakich potrzeba na to zadanie. Umowę w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim podpisał wicestarosta Józef Gisman.

– Przetarg za inwestycję w Bierawie ruszy w najbliższych dniach. Po wyłonieniu wykonawcy rozpoczną się prace na tym odcinku, gdzie powstanie nowa, dobrze wzmocniona nawierzchnia oraz ścieżka rowerowa, która sfinansowana zostanie samodzielnie z budżetu powiatu – informuje wicestarosta Józef Gisman.

W Opolskim Urzędzie Wojewódzkim podpisano 43 umowy na zadania jednoroczne i wieloletnie. Remontowane będą zarówno drogi gminne, jak i powiatowe. Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski pogratulował beneficjentom rządowego programu, podziękował za skuteczność  opolskich samorządów.

4 KOMENTARZE

  1. Szkoda, że zapomniano o drodze a raczej wyrobie drogopodobnym w miejscowości Grabówka. Niedawno łatali dziury i już pojawiły się nowe ubytki. Samochody mają tam slalom gigant. Zrobili by raz a porządnie, ale po co, oni tam nie jeżdżą… A tak znowu załatają łaty, które były załatanymi łatami łat.

Skomentuj