Ulica Gliwicka remontowana jednocześnie na dwóch odcinkach. Marszałek Andrzej Buła na placu budowy. WIDEO

6

Trwają kolejne etapy remontu drogi wojewódzkiej nr 408. Tym razem gruntownie przebudowany zostanie odcinek od ronda Opieli w Kędzierzynie-Koźlu do Brzeziec oraz odcinek w Ortowicach.

Odcinek w Kędzierzyn-Koźle-Brzeźce ma długość 1,5 km. Przebudowa będzie kosztować 11,2 mln zł i planowo potrwa do kwietnia przyszłego roku. Z kolei odcinek w Ortowicach to 2,1 km, wartość inwestycji to 10,8 mln zł i potrwa ona do maja. Zadania są realizowane ze środków Funduszy Europejskich dla Województwa Opolskiego na lata 2021 2027.

W czwartek remontowane odcinki odwiedzili przedstawiciele inwestora, a więc samorządu województwa opolskiego. Marszałkowi Andrzejowi Bule i wicemarszałkowi Szymonowi Ogłazie towarzyszyli m.in. radni wojewódzcy Brygida Kolenda-Łabuś i Robert Węgrzyn, a także starosta Paweł Masełko, wiceprezydent Kędzierzyna-Koźla Artur Maruszczak i wójt Bierawy Krzysztof Ficoń. Relacja wideo:

6 KOMENTARZE

  1. Jest rozmach i tłok przed obiektywem.

    Żenujący widok, ci tzw politycy jeszcze nie wiedzą o tym jaki to jest obciach. Tłoczą się z tymi tłustymi buźkami by przez kilka minut na portaliku o zasięgu rzutu oszczepem się pokazać.

  2. Czym wy się chwalicie? Droga do granicy województwa ma ponad 20 km i w tym tępię nigdy nie będzie skończona. Tak ma rację pan Węgrzyn że jest to bardzo ważna droga ale nie dla turystyki tylko jako alternatywa dla zakorkowanej autostrady i rozwoju miasta aby nie stało w korkach.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj