Ukrainiec odpowie za napaść na policjantów. Wracamy do wczorajszej interwencji na Pogorzelcu

11

W niedzielę około godz. 19 policjanci interweniowali w jednym z mieszkań przy ulicy Paderewskiego. Na miejsce skierowano liczne siły policji oraz pogotowie ratunkowe.

Jak przekazuje kom. Magdalena Nakoneczna z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu, policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej. Funkcjonariusze na miejscu zastali agresywnego mężczyznę, który prawdopodobnie był pod wpływem środków odurzających.

Mężczyzna nie reagował na polecenia wydawane przez policjantów, zaczął rzucać w ich kierunku różnymi przedmiotami, a następnie, trzymając niebezpieczne narzędzie, ruszył w ich kierunku. Wobec tego policjanci wezwali wsparcie i użyli środków przymusu bezpośredniego.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, mężczyzna jest narodowości ukraińskiej.

Agresywny mężczyzna został zatrzymany. Wykonywane są czynności procesowe. Grozi mu odpowiedzialność karna w związku z art. 223 kk, tj. czynna napaść na funkcjonariusza publicznego, zagrożona karą do 10 lat pozbawianie wolności.

11 KOMENTARZE

  1. I tak policja ma szczęście. Bo nie trafiło na takich co rozwiązują problemy Kałachem i granatami. Ze wschodu nie przyjechała wyłącznie tania siła robocza, ale tez wschodnia cywilizacja.

Skomentuj