Ujawniono już ponad 1500 zbiorników z niebezpiecznymi odpadami. Składowisko okazało się nielegalne

27

Funkcjonariusze ujawnili już ponad 1500 zbiorników z niebezpiecznymi odpadami chemicznymi w magazynach przemysłowych w Koźlu Porcie.

W czwartek w hali magazynowej przy ulicy Chełmońskiego odkryto co najmniej kilkadziesiąt zbiorników typu DPPL z zawartością niezidentyfikowanych chemikaliów. Funkcjonariusze policji oraz strażacy sprawdzili również magazyny znajdujące się w pobliżu ulicy Portowej. Łącznie ujawniono około 1500 zbiorników typu DPPL, mających pojemność około 1000 litrów każdy.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, składowanie odpadów odbywało się „na czarno”. Firma, która miała istnieć na terenie nieruchomości, nie uzyskała zezwolenia na składowanie jakichkolwiek substancji.

Policjanci uzyskali informacje, że w halach znajdujących się na terenie Kędzierzyna-Koźla są nielegalnie składowane substancje, prawdopodobnie odpady chemiczne. Na miejscu wykonano wstępne oględziny. Ujawniono tam około 1500 zbiorników o pojemności 1000 litrów, które są zamknięte i zabezpieczone folią. Straż pożarna stwierdziła, że nie ma z nich wycieków. Miejsce jest zabezpieczane przez policjantów. Ustalamy co to są za substancja oraz w jaki sposób znalazły się tam te odpady i kto jest odpowiedzialny za ich składowanie. W tym zakresie również ściśle współpracujemy z Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Środowiska – przekazuje komisarz Magdalena Nakoneczna, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Na miejscu interweniują funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, technik kryminalistyczny, strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, a także Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska.

Foto: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu

 

27 KOMENTARZE

 1. To jest parodia Miasta i Państwa z wysypisk też się wywozi odpady (z wysypisk śmieci!!!), Unia Europejska jest winna, kiedyś odpady lądowały do dziury na legalnym wysypiskach pod kontrolą, a teraz wysypiska muszą legalnie płacić za wywóz takich odpadów miliony!!! żeby mieć papier, a prywaciarz się cieszy bo wrzuci do dziury czy jakiejś hali, a ostatecznie i tak My (Powiat, Miasto) płaci ponownie za utylizacje. Ekologia pełną gębą.

  • Sam trzydzieści lat temu głosowałeś za wolnością, Wałęsą i innymi bzdetami. Masz tą wolność czyli brak procedur i kontroli m.in. nad odpadami ,a szczególnie niebezpiecznymi. Dziś każdy może wynająć magazyn i mieć konszachty ze światkiem przestępczym zajmującym się procederem – kupowania odpadów niebezpiecznych i je magazynowanie bele gdzie. Tu o tyle jest dobra sytuacja, że brak wycieków oraz jest to w magazynie ,a nie np. zakopane gdzieś w lesie. Żaden rząd do tej pory nic nie zrobił by ten proceder ukrócić. Zresztą ostatnio rządzący pokazali w sprawie piątki dla zwierząt. Forsa się liczy, a nie zdrowie i życie ludzkie czy zwierząt… A już nie wspomnę o środowisku naturalnym.

    • Jest to problem ale nie jedyny. Żyjemy w środowisku zatrutym przez funkcjonowanie zakładów chemicznych , które wypuszczają do atmosfery nie tylko benzen. Dochodzą do tego spaliny z domów, w których spala się nie tylko węgiel i to gorszego gatunku (bo taniej) oraz spaliny z rur wydechowych pojazdów napędzanych silnikiem spalinowym. Także patrz bardziej na okrągło ,a nie jak koń z klapkami. Proszę masz przykład z tego artykułu. Jest trucizna, może zaszkodzić zdrowiu i życiu człowieka ?

 2. Proponuję mandat 350 zł a że to najprawdopodobniej niemieckie odpady i żeby Sąsiadów nie denerwować to utylizacja na koszt miasta możliwości.
  I koniecznie uruchomić port żeby jeszcze więcej przybyło tego „dobra”.

  • Jeżeli to są niemieckie wspaniałości, to mandat należy się temu co zgłosił ten prezencik😕

   Przecież od wieków wiadomo, że wszystko co niemieckie jest super i tutaj należą się wyłącznie POdziękowania od miasta możliwości. Bo jeszcze nie daj Bosze Unia się WŚCIEKNIE i co wtedy😕

 3. Czekamy z niecierpliwością na EFEKTY funkcjonariuszy zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, technika kryminalistycznego, strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, a także Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska.

 4. Ja jestem jednego pewien, że to nie jest nikt z PiS, ci kryształowi ludzie nie zajmują się biznesem odpadowym. Zainteresowania kierują na wszelkie nowe produkty, a głównie wyroby medyczne, bo na tym się znają najlepiej.

 5. Gdyby to były produkty wartościowe to byłyby pilnowane i chronione. W tej sytuacji na 99,99% są to odpady niebezpieczne o wysokim koszcie ewentualnej utylizacji. Ich ilość (30 litrów na każdego mieszkańca naszego miasta) jest przerażająca. Myślę, że nie zdajemy sobie sprawy z powagi problemu.

  • Napisałam „Myślę, że …” w znaczeniu „Przypuszczam, że …”, a nie „Jestem pewna, że…”.
   Tak, że Twoja ironiczna uwaga jest chybiona.
   PS
   Ale doceniam te 98,13% bo to wskazuje, że masz świadomość tego, że nie jesteś osobą nieomylną.

Skomentuj