Udany występ pływaków MMKS w Dobrodzieniu. Wrócili z dorobkiem 29 medali. ZDJĘCIA

0

Niezwykle pracowity i udany weekend mają za sobą zawodnicy MMKS-u Kędzierzyn-Koźle. Młodzi pływacy rywalizowali w 14. edycji Pucharu Burmistrza Dobrodzienia.

W zawodach wzięło udział ponad 120 zawodników z klubów polskich i Ukrainy. Bardzo udanie rozpoczęli sezon zawodnicy MMKS Kędzierzyn-Koźle, zwyciężając w klasyfikacji medalowej z dorobkiem 29 medali (13 złotych, 10 srebrnych i 6 brązowych krążków). Najlepszymi zawodniczkami imprezy w Dobrodzieniu zostały Diana Emerling w roczniku 2010 st. dowolny, Julia Wójt w roczniku 2011 st. klasyczny, Olga Matyjasek w roczniku 2010 st. grzbietowy, Zuzanna Kordek w roczniku 2008 i Jakub Trojnar w roczniku 2007.

Blisko tytułu znaleźli się Lena Kużaj, Jagoda Justyńska, Natalia Skrzypczak i Szymon Skrzypiec. Organizatorzy przygotowali olbrzymią ilość nagród dodatkowych losowanych wśród wszystkich uczestniczących w pucharze zawodników. Sprawiło to ogromną radość dzieciom, bo z zawodów prawie każdy z nich wyjechał z jakimś prezentem. Poprawiono wiele rekordów życiowych, co bardzo dobrze wróży na samym początku sezonu.

– Pływacy rozpoczynają starty na „ostro”, bo już we wtorek 22 października, pływamy w Kietrzu I rundę Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyzny dla zawodników grupy „B”, czyli „starszych”, a w sobotę 26. października w Kędzierzynie-Koźlu tę samą imprezę rozpoczyna grupa „A” – „młodsza”. Serdecznie zapraszamy do kibicowania rodziców, dziadków, kolegów i wszystkich sympatyków pływania – zachęca Bronisław Kisielewski, trener MMKS Kędzierzyn-Koźle.

Sobotnie zawody w Kędzierzynie-Koźlu rozpoczną się rozgrzewką o godz. 9. Rywalizacja potrwa około 4-5 godzin. Zawodnicy będą rywalizować w konkurencjach 100m st. dowolnym i 50m st. grzbietowym oraz wyścigach sztafetowych 4 x 50m st. dowolnym. Wyjazd na zawody jest możliwy dzięki wsparciu finansowemu urzędu miasta oraz rodzicom młodych zawodników.

Poniżej prezentujemy zdjęcia i medalistów z klubu MMKS K-Koźle.

Wszystkie klasyfikacje, wyniki i statystyki dostępne są na stronie www.megatiming.pl w zakładce zawody Okręgowe.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj