Udany występ naszych pływaków na otwartych mistrzostwach okręgu opolskiego. ZDJĘCIA

3

W miniony weekend odbyła się w Opolu jedna z najważniejszych w tym roku imprez dla zawodników pływania MMKS Kędzierzyn-Koźle. Zimowe Otwarte Mistrzostwa Okręgu Opolskiego w pływaniu zgromadziły na starcie 200 zawodników z 27 klubów z Opolszczyzny, woj. śląskiego, woj. dolnośląskiego i woj. małopolskiego.

Nasze miasto reprezentowało 30 zawodników w barwach klubu MMKS Kędzierzyn-Koźle. Do zdobycia było 219 kompletów medali (łącznie 657). Nasi zawodnicy spisali się znakomicie zdobywając łącznie 88 medalowych pozycji, zajmując drugie miejsce w klasyfikacji medalowej za gospodarzami – zespołem UKS MOS w Opolu.

W kategorii najmłodszej 11 lat, wywalczyliśmy 12 medalowych pozycji (2 złote, 7 srebrne i 3 brązowe), w tej kategorii wiekowej reprezentowali nas: Lena Kużaj, Karolina Kania i Amadeus Gohla.

W kategorii młodzików 12-13 lat, zdobyliśmy 13 medali (3 złote, 6 srebrnych i 4 brązowe). Warto wspomnieć że była to najliczniej obsadzona kategoria wiekowa zawodów, a reprezentowali MMKS następujący zawodnicy: Liliana Gorska, Zuzanna Kordek, Jagoda Justyńska, Natalia Skrzypczak, Patrycja Wojciechowska, Julia Jaśkowska, Wiktoria Orszak, Szymon Skrzypiec, Jakub Trojnar, Wojciech Merz, Oskar Moszyk, Michał Wit, Olivier Stankiewicz.

W kategorii wiekowej juniora młodszego 14-15 lat łupem naszego zespołu padło 15 medali (5 złotych, 5 srebrnych oraz 5 brązowych), a startowali w tej kategorii wiekowej: Agata Lech, Paulina Kużaj, Maksymilian Topolnicki, Szymon Kuterski, Marek Smętek, Rafał Smetek, Kamil Kania oraz Kamil Gohla.

W kategorii wiekowej 16-17 lat duet Paulina Budzińska i Marcin Wręczycki  wywalczył, aż 8 medali (5 złotych i 3 srebrne). W kategorii wiekowej 18-23 lata MMKS Kędzierzyn-Koźle zdobył 15 medali (8 złotych, 5 srebrnych i 2 brązowe) i był zdecydowanie najlepszy, a reprezentowali nas: Anna Kempa, Wiktoria Smętek, Wojciech Moryl i Jarema Stańczyk

– Dziękujemy zawodnikom i trenerom za wspaniałą postawę pomimo wielu przeciwności losu w tych ciężkich czasach. Dziękujemy Gminie Kędzierzyn-Koźle za współfinansowanie naszego udziału w zawodach. Pływacy nie zwalniają tempa i do końca grudnia planujemy jeszcze wiele startów. Najważniejsze to rocznikowe Mistrzostwa Polski Juniorów 14, 15, 16 i 17-18 lat oraz główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców. Na Opolszczyźnie w Opolu w dniach 15-16.12.2020 odbędą się także Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 i 13-letnich – przekazał trener Bronisław Kisielewski.

3 KOMENTARZE

  1. Mówicie 30 zawodników. A iloma autobusami dojechali? Na podium w maseczkach a metr dalej bez maseczki.
    Uczymy bycia na pokaz, życia bez logiki, realizowania bezsensu w praktyce.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj