Udany weekend młodych pływaków z Kędzierzyna-Koźla. Mają za sobą kolejne starty, życiówki i medale

0

To był bardzo pracowity weekend dla młodych pływaków z Kędzierzyna-Koźla. W sobotę ponad 30 zawodników rywalizowało na zawodach w Kędzierzynie-Koźlu, Raciborzu i Oświęcimiu.

W Kędzierzynie-Koźlu 22 zawodników sekcji pływania MMKS Kędzierzyn-Koźle (wszyscy to uczniowie PSP nr 9 w K-Koźlu klas IVs, VIs i VIIs) wystartowało w IV rundzie Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyzny w pływaniu. Zawody zorganizowane przez MMKS K-Koźle, Opolski Okręgowy Związek Pływacki i Urząd Miasta w Kędzierzynie-Koźlu objęte Honorowym Patronatem Prezydent Miasta, zgromadziły na starcie sześć klubów z woj. opolskiego (łącznie 53 zawodników). Pływano na dwóch dystansach indywidualnych: 50m st. klasycznym oraz 100m st. motylkowym oraz w wyścigach sztafetowych 4x50m st. zmiennym.

Gospodarze stanęli na wysokości zadania i zdecydowanie wygrali klasyfikację medalową, zdobywając łącznie 13 medali (4 złote, 4 srebrne oraz 5 brązowych). Trofea dla Naszej ekipy wywalczyli Diana Emerling, Lena Kużaj, Zuzanna Kordek, Karolina Kania, Mateusz Kuterski, Amadeus Gohla, oraz 2 zespoły sztafetowe. Natomiast w klasyfikacji punktowej nad drugim w tym zestawieniu zespołem z Kluczborka kędzierzynianie osiągnęli przewagę ponad 3000 pkt.

– Bardzo cieszy fakt, że wszyscy zawodnicy znacznie poprawiali swoje rekordy życiowe, co świadczy o dobrze przepracowanym wrześniowym okresie treningowym. Duża ilość nagród rzeczowych zapewniona przez organizatorów i sponsorów wyzwalała dodatkową energię wśród pływaków – relacjonuje trener Bronisław Kisielewski.

Również w sobotę, 10 października w Raciborzu odbył się Puchar Sprintu o Nagrodę Dyrektora SMS w Raciborzu. W imprezie tej wzięło udział 5 zawodników sekcji pływania klubu MMKKS K-Koźle (Paulina Kużaj, Szymon Skrzypiec, Marcin Wręczycki, Kamil Gohla i Wojciech Moryl – wszyscy to uczniowie lub absolwenci PSP nr 9). Zawody rozegrano w ciekawej formule, z kolejnych wyścigów na tym samym dystansie odpadało po 2 zawodników, aż do rozegrania pojedynku w dwuosobowym finale. Impreza zgromadziła na starcie łącznie ponad 120 zawodników z 16 klubów. Wszyscy nasi zawodnicy, startujący w tych zawodach, dotarli do półfinałów w swoich konkurencjach znacznie poprawiając swoje „życiówki”.

Kolejne zawody w których startowali kędzierzyńscy zawodnicy to Puchar Wszechstronności w pływaniu, który odbył się także w sobotę 10 października w Oświęcimiu. W tych zawodach, które zgromadziły na starcie 235 uczestników z 26 klubów, Kędzierzyn-Koźle reprezentowało troje zawodników: Paulina Budzińska, Kamil Kania i Jarema Stańczyk. Brązowy medal wywalczył Jarema Stańczyk w konkurencji 100m st. klasycznym.

Skomentuj