Udało się zebrać sporo elektrogratów. W zamian Czysty Region obdarowywał sadzonką lub kwiatkiem

0

Pierwsza zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w ramach akcji „Wiosenne dni recyklingu” Związku Międzygminnego Czysty Region i firmy Enviropol za nami. Wielu mieszkańców skorzystało z okazji, by pozbyć się odpadów. W zamian otrzymywali wiosenne prezenty.

Pierwszą zbiórkę prowadzono w ramach odbywających się dzisiaj na Rynku w Koźlu Dni Ziemi. Każdy mieszkaniec mógł przynieść dowolny zużyty sprzęt RTV lub AGD. Jeśli ważył co najmniej 5 kilogramów, w zamian otrzymywał sadzonkę lub kwiatek.

Łącznie udało się zebrać pół samochodu najróżniejszych urządzeń. Zostaną zważone po dostarczeniu do specjalistycznej firmy, która zajmuje się ich recyklingiem.

Starego telewizora czy mikrofalówki nie można tak po prostu wyrzucić do zwykłego pojemnika – tego rodzaju urządzenia mogą zawierać wiele szkodliwych substancji. Czysty Region zachęca do pozbycia się w sposób przyjazny dla środowiska.

Równolegle ze zbiórką na stoisku Czystego Regionu można było także zobaczyć kreatywne przykłady wykorzystania elementów zużytych sprzętów.

Kolejne okazje do pozbycia się elektrogratów niebawem. Szczegóły na plakacie:

Skomentuj