Udało się wyciągnąć dźwig, który wpadł do Kanału Gliwickiego. Skomplikowana operacja. WIDEO

13

Przy śluzie Kłodnica przeprowadzono skomplikowaną operację wyciągania dźwigu, który 25 marca zatonął przy śluzie Kłodnica.

Żuraw ważący 70 ton wykonywał demontaż elementu mostu kolejowego, który znajduje się tuż przy śluzie. W pewnym momencie barka, na której się znajdował, utraciła balans. Dźwig osunął się do kanału, opierając się ramieniem o nabrzeże. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Zdarzenie udało się zarejestrować:


Dzisiaj udało się wyciągnąć pojazd z wody. Użyto potężnego żurawia na gąsieniach, który rozstawił się kilkanaście metrów od nabrzeża. Jednocześnie udrożniona została droga wodna. Operację widać na nagraniu, które udostępnił Przemysław Daca, prezes Wód Polskich:

 

13 KOMENTARZE

  1. Tylu Inżynierów tam biega w ładnych kolorowych kaskach, kierownicy budowy kase biorą, a nie potrafią dokonać obliczeń. Znając życie zwalą winę na operatora.

  2. Dźwig, dźwigiem, ale dlaczego nasza kochana Policja i prokuratura, wiedząc o wywieszaniu banerów znieważających Prezydenta RP nic z tym nie robi? Obrzydliwe materiały nadal wiszą (koło siedziby ZUS), a opozycyjni bojówkarze czują się bezkarni.

  3. Dobrze że się pochwalili,prokurator nie powinien mieć problemów kogo posadzić,30 lat stawiałem fabryki ale takiego niechlujstwa organizacyjnego jeszcze nie widziałem,wstyd.

Skomentuj