Udało się! Dzięki pracy wielu osób mały Kubuś zebrał całą kwotę potrzebną do leczenia

6

Cztery miesiące trwała heroiczna walka o każdą złotówkę na leczenie małego chłopca, który boryka się z ciężką chorobą. To co z pozoru wydawało się nieosiągalne, niemożliwe, nabrało realnych kształtów. Zebrano prawie 2,5 miliona złotych dając Kubusiowi szansę na życie.

Kubuś to niezwykły trzylatek z Poborszowa, który w swoim krótkim życiu doświadczył wiele cierpień. Zamiast szaleć z rówieśnikami na placach zabaw, czas spędza w szpitalach i przychodniach. Ten mały, dzielny chłopczyk zmaga się z ciężką chorobą jaką jest neurofibromatoza typu pierwszego, w jego ciele tworzą się guzy. Ma bolesne żylaki i założoną cystostomię, którą co tydzień należy wymieniać. Jest to dla Kuby bardzo trudne.  Problemy z nerkami wywołały wodonercze i refluks. Każdy dzień przynosi Kubusiowi ogromną dawkę bólu i z każdym kolejnym dniem maluch staje się coraz słabszy.

Cała nadzieja w eksperymentalnym leczeniu w USA, które przynosi znakomite efekty i może całkowicie wyleczyć chłopca. Niestety ta szansa jest bardzo kosztowna. Miesięcznie rodzina musi wydać 62 tysiące złotych, leczenie trwa trzy lata… Tak wiec życie chłopca wyceniono na 2,5 mln złotych.

Wiele osób poruszyło niebo i ziemię, aby zebrać potrzebną kwotę wśród nich team pomocowy SuperMy czyli Sandra Gromada i Tomasz Kotowicz, w zbiórce czynny udział brała również Tatiana Gromada. Zakładali zbiórki, licytacje, nadzorowali, wymyślali najróżniejsze pomysły, aby w ludziach otworzyć wrażliwość i zmotywować do pomagania. To właśnie im można zawdzięczyć najwięcej, bo dzięki temu, że poświęcali swój czas, energię i wkładali we wszystko mnóstwo serca i pracy… udało się! Kubuś będzie mógł się leczyć.

Dla takich chwil warto pomagać. Kolejna akcja, kolejne uratowanie dziecko. Ogromna radość – mówi Sandra Gromada.

O zbiórkach na rzecz Kuby pisaliśmy tu : https://kk24.pl/czy-niemozliwe-stanie-sie-mozliwe-gwiazdy-wlaczyly-sie-do-walki-o-zycie-kuby/

https://kk24.pl/licytuja-dla-3-letniego-kuby-supermy-i-walka-o-zdrowie-dzielnego-chlopca/

6 KOMENTARZE

  1. Bardzo cieszymy się, że Kubusiowi udało się zebrać taką kwotę!
    Dziękujemy KK24 za aktywny udział w tej zbiórce. Gratulacje!
    Sławek i Dagmara Lipkowscy

Skomentuj