Uczyć warto się całe życie. Seniorzy z Kędzierzyna-Koźla rozpoczęli rok akademicki

0

Nie dla nich siedzenie w kapciach przed telewizorem. Seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kędzierzynie-Koźlu z werwą rozpoczęli kolejny rok akademicki.

Uroczystość w Domu Kultury „Chemik” tradycyjnie rozpoczęła się od wykonania Gaudeamus igitur przez członków Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kędzierzynie-Koźlu. Sala kinowa wypełniła się do ostatniego miejsca.

Studentów oraz gości przywitała prezes stowarzyszenia Irena Baczyńska. To już dziewiętnasty rok akademicki w kędzierzyńskim UTW.

– Staramy się pokazać, że życie po sześćdziesiątce też jest ciekawe, że w trzecim wieku również można się wiele nauczyć i realizować swoje marzenia, na które w okresie aktywności zawodowej brakowało czasu – mówiła Irena Baczyńska.

Studenci biorą udział w różnorodnych zajęciach rozwijających wiedzę i umiejętności, spotykają się z ciekawymi ludźmi i jeżdżą na wycieczki.

Uniwersytet jest wspierany przez władze miasta i powiatu. W uroczystości otwierającej rok akademicki wzięły udział starosta Małgorzata Tudaj i prezydent Sabina Nowosielska.

 

Skomentuj