Uczniowie ZSTiO podjęli wyzwanie #walkzstio. W ciągu tygodnia pokonali pieszo 4595 kilometrów

1

W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu, po trzech tygodniach zmagań, zakończyła się I edycja wyzwania #walkzstio, którego celem było promowanie zdrowego stylu życia i odejście od komputera na rzecz aktywności sportowej. Uczniowie aż 13 klas (technikum i szkoły branżowej) włączyli się do tego sportowego przedsięwzięcia.

Wyniki przeszły wszelkie oczekiwania. Razem pokonali 4 595 kilometrów, czyli gdyby popatrzeć na mapę odległość w linii prostej z Kędzierzyna do Madrytu i z powrotem.

Pierwsze miejsce w wyzwaniu zajęła klasa 2 informatyczna z wynikiem 803,63 km, co daje 29,76 km na ucznia tej klasy. Drugie miejsce zajęła klasa 1 szkoły branżowej z wynikiem 643,05 km, co daje 27,9 km na ucznia tej klasy. Trzecie miejsce na podium zajęła klasa 2 w zawodzie mechatronik programista z wynikiem 759 km, co daje 24,4 km na ucznia tej klasy.

Najlepszy wynik uzyskał uczeń kl. 2 informatycznej – Oskar Makowiecki pokonując w 7 dni 150,2 km! Najlepszą wśród dziewcząt okazała się Milena Sokołowska z klasy 1 na kierunku kolejarskim z wynikiem 43,37 km.

Nagrody w postaci akcesoriów sportowych, ręczniki sportowe, smycze dla biegaczy, kosmetyki @Kneip, bidony, kominy na twarz, wieszaki na medale, notesy bluzy i legginsy sportowe oraz kosmetyki, ufundowali: Rada Rodziców ZSTiO, firmy Kneip oraz POLAR.  Dyrekcja szkoły ufundowała kosz z owocami dla nauczycieli uczestniczących w  wyzwaniu.

Podsumowanie i losowanie nagród odbyło się 11 marca w trakcie relacji live na szkolnym profilu na FB. Świetny pomysł, który wyzwolił duże pokłady energii, zdrowej rywalizacji, integrował uczniów i nauczycieli, poszczególne klasy i całą szkołę. Uczniowie już pytają o kolejne wyzwanie, wiadomo, że tym razem będzie to wyzwanie rowerowe. Organizatorami przedsięwzięcia były: Ewelina Olszowska, Izabela Iwanejko i Małgorzata Nawrat-Golly. Gratulacje dla wszystkich!

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

1 KOMENTARZ

Skomentuj