Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących świetnie poradzili sobie na olimpiadach

1
Karol Wilk i Damian Gnielinski.

Karol Wilk i Damian Gnielinski, obaj z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach, zostali finalistami ogólnopolskich olimpiad wiedzy.

Znakomite wiadomości z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, gdzie Karol Wilk – mechatronik z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach pokonał blisko 40 uczestników z całej Polski i został laureatem ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Technicznej. Komitet Główny wyłonił 17 laureatów tegorocznej olimpiady – 7 z branży elektryczno-elektronicznej i 10 z branży mechaniczno-budowlanej. W tej pierwszej Karol zdobył 3 miejsce otrzymując tytuł laureata finału centralnego. Nasze gratulacje dla Karola, jak również dla opiekuna Bernarda Barona z ZSTiO w Kędzierzynie-Koźlu.

Karol Wilk.

Mamy również kolejnego finalistę olimpiady centralnej, tym razem Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Został nim Damian Gnielinski z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach.

Musiał się wykazać wiedzą m.in. z zakresu ustawy prawa własności przemysłowej oraz znajomością historii wynalazków. To właśnie projekty wynalazcze, badawcze, innowacyjność i wiedza o nich są oceniane na olimpiadzie.

Damian pokonał uczestników z całej Polski zdobywając tytuł finalisty. Był też jednym z trzech reprezentantów z Opolszczyzny. Gratulacje dla niego i opiekuna – nauczycielki Elizy Baron.

Damian Gnielinski.

1 KOMENTARZ

  1. Czyżby nie było ciekawszej tematyki tylko powtarzanie o rzekomych olimpiadach szkolnych ? Większość tekstów podsuwa starostwo, coraz więcej treści sponsorowanej i dookoła „krzyczą” reklamy. A gdzie rzemiosło prawdziwego dziennikarza , gdzie chęć napisania ciekawego artykułu, gdzie dochodzenie prawdy ? Droga redakcjo mniej reklam, sponsorowanych artykułów a więcej treści o powiecie, mieście i problemach mieszkańców bo one nie zniknęły a portal ten chyba po to jest by je ukazać światłu dziennemu.

Skomentuj