W środę w całym kraju odbyła się już trzecia edycja akcji bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
Wydarzenie rozpoczęło się w południe. W Kędzierzynie-Koźlu organizatorem akcji było I Liceum Ogólnokształcące, do którego przybyła młodzież ze szkół naszego powiatu.
Trzeci raz nasza szkoła bierze udział w akcji RKO zapoczątkowanej w 2013 roku przez Jerzego Owsiaka. Imprezę organizujemy dla szkół średnich oraz podstawowych. Bicie rekordu polega na półgodzinnej akcji resuscytacji krążeniowo-oddechowej na specjalnie do tego przygotowanym manekinie – mówi Iwona Frączek, organizator akcji.
Akcja ma na celu uświadomienie młodym, jak i dorosłym, że taka resuscytacja krążeniowo oddechowa może uratować życie. Podchodzimy do tego z powagą, wiemy że możemy uratować komuś życie – mówi Olivia, uczennica Liceum Ogólnokształcącego nr 1.