Uczniowie z ZSTiO zwycięzcami ogólnopolskich Mistrzostw Klas E-sportowych

1

Powiat kędzierzyńsko-kozielski był gospodarzem ogólnopolskich Mistrzostw Klas E-Sportowych w dwóch kategoriach: Elite i Champions. W dwudniowych zmaganiach udział wzięło 8 drużyn (40 zawodników) z Jasła, Piechowic k. Jeleniej Góry, Radomia, Poznania, Katowic, Jaworzna, Opola. Po wcześniejszych eliminacjach, które rozgrywane były w sieci mecze półfinałowe i finałowe odbyły się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach.

Mistrzostwa, w imieniu starosty otworzyła Maria Staliś, dyrektor ZSTiO oraz Kamil Tarka, prezes Krajowej Federacji Sportów Elektronicznych w Tarnowie. Uczestnicy mierzyli się w grze Counter-Strike Global Offensive.

Po bardzo zaciętych meczach, które wymagały dogrywek wyłoniono zwycięzców. W pierwszej kategorii Elite wygrała drużyna z Radomia (Drużyna Actimela), pokonując w finale drużynę z Katowic (Gwiezdne Bobry).

Ogromne emocje towarzyszyły finałowi w kategorii Champions, w którym spotkali się zawodnicy z Zespołu Szkół Technicznych z Jasła (The Hoods) i gospodarze – zawodnicy z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Kędzierzyna-Koźla (Beast.gg). Zwyciężyła ekipa z  ZSTiO, która wystąpiła w składzie: Kacper Krawiec, Mateusz Kieszkowski, Radosław Ruczka, Marcin Alder, Filip Kulik. Do sukcesu poprowadził naszą drużynę Kacper Krawiec, tegoroczny absolwent pierwszego rocznika klasy e-sportowej, który podpisał kontrakt e-sportowy z GKS Tychy (klub jako pierwszy w Polsce otworzył na stadionie gaming house). Trzecie miejsce zajęła drużyna z ZS z Piechowic.

Zawody transmitowane były na żywo i komentowane były przez znanego streamera Pawła ”Amarowa” Pałaca.

Gościem mistrzostw był Paweł Książek, redaktor naczelny e-sportowej redakcji portalu Weszło.com, który przyglądał się mistrzostwom i zbierał materiał o działalności profilu e-sportowego w ZSTiO. Szkoła prowadzona przez powiat kędzierzyńsko-kozielski jako pierwsza w Polsce otworzyła ten kierunek, a dzisiaj już kilkanaście takich szkół działa w kraju.

Przy bardzo dużym zaangażowaniu uczniów klas informatycznych i nauczycieli oraz wsparciu dyrekcji udało się sprawnie przeprowadzić te mistrzostwa. Zawodnicy i ich opiekunowie oraz rodzice, którzy  towarzyszyli swoim zawodnikom podziękowali za przyjęcie, gościnność i organizację zawodów.

Organizatorami mistrzostw byli: Krajowa Federacja Sportów Elektronicznych z Tarnowa, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oraz KS Koziołek z Kędzierzyn-Koźla. Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu.

 

1 KOMENTARZ

Skomentuj