Uczniowie z Kędzierzyna-Koźla w finale konkursu „Zwolnieni z teorii”. Pasjonują się technologią

2

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika Adam, Janek, Oskar i Piotrek oraz Filip (ZS nr 3 w Sławięcicach) stworzyli zespół RedFox, który w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii realizuje projekt społeczny Work From Inspirations promujący rozwój technologiczny  w Polsce.

Chłopcy zajmują się edukowaniem w zakresie nowoczesnych technologii oraz proponowaniem własnych, innowacyjnych rozwiązań w tym zakresie. Projekt został objęty patronatem instytucjonalnym Starosty Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, a jego partnerami projektu są fundacja Banku Gospodarki Krajowej i Dove (Self Esteem Project).

Członkowie zespołu RedFox są autorami nowatorskich rozwiązań technologicznych takich jak Serwis Sworker, który ułatwia i przyśpiesza pracę oraz informatyzuje pracę przedsiębiorstw i startupów, systemu organizacji wydarzeń oraz zaawansowanej wyszukiwarki materiałów Creative Commons, a także serwisu Your Inspiration – narzędzia internetowego służącego wymianie doświadczeń wspomagających rozwój i samorealizację.

Zespół przygotował i przeprowadził  również cykl warsztatów na temat m.in. startupów, zarządzania firmą, pracy w zespole i zawodów przyszłości, w których uczestniczyli uczniowie szkół  województwa opolskiego i śląskiego.

Członkowie zespołu wytrwale pracują, aby 24 kwietnia móc w Warszawie w podczas finału Zwolnionych z Teorii zawalczyć o Srebrnego i Złotego Wilka.

Źródło: starostwo powiatowe

2 KOMENTARZE

Skomentuj