Uczniowie z „dziewiętnastki” najlepsi z języka angielskiego! Sukces naszych reprezentantów w konkursie wojewódzkim

13

W środę 17 lutego na Uniwersytecie Opolskim odbył się finał wojewódzkiego konkursu języka angielskiego. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu, którzy znaleźli się w gronie laureatów.

W tegorocznej edycji konkursu nasze miasto reprezentowało dwoje uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19: Martyna Stolarek i Maksymilian Śnigucki z klasy 8 dwujęzycznej. Oboje uzyskali tytuł laureata, zdobywając co najmniej 85 procent punktów. Taka punktacja zwalnia ich z egzaminu z języka angielskiego i daje przepustkę do szkoły ponadpodstawowej.

Talent językowy, żywe zainteresowanie językiem angielskim, systematyczne przygotowania i praktyczne stosowanie języka w mowie okazały się kluczem do sukcesu” – tak o swoich uczniach – mówi nauczyciel szkoły Danuta Niedźwiecka – Banasik, która przygotowywała Martynę i Maksymiliana do konkursu.

13 KOMENTARZE

  1. Wpierw niech się nauczą jez.polskiego, bo jak się słyszy młodzież na ulicy, to się zastanawiam czego ich w tych szkołach uczą

    • Teraz to w szkole nie ma nauki tylko jest ośrodek wczasowy czy sanatorium. Za dobrze tam mają i potem widać efekty.

    • Celowe byłoby zadanie pytania: A jaki mają w tym udział prywatne szkoły językowe, do których zapewnie uczęszczają uczniowie? Sama nauka w szkole powszechnej daje nikłe szanse na sukcesy w konkursach, chy7ba że faktycznie uczeń jest prawie geniuszem.

  2. Taka punktacja zwalnia ich to z egzaminu z języka angielskiego i daje przepustkę do szkoły ponad podstawowej.Ostatnie dwa wyrazy pisze się łącznie

  3. Chciałbym wyjaśnić jedną sprawę. Zdjęcie, które mogą państwo tutaj zobaczyć zostało zrobione w grudniu 2019 roku, czyli przed pandemią. W tamtym czasie nie obowiązywały takie środki ostrożności jak dezynfekcja, maseczki czy utrzymywanie dystansu.

Skomentuj