W środę 17 lutego na Uniwersytecie Opolskim odbył się finał wojewódzkiego konkursu języka angielskiego. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu, którzy znaleźli się w gronie laureatów.
W tegorocznej edycji konkursu nasze miasto reprezentowało dwoje uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19: Martyna Stolarek i Maksymilian Śnigucki z klasy 8 dwujęzycznej. Oboje uzyskali tytuł laureata, zdobywając co najmniej 85 procent punktów. Taka punktacja zwalnia ich z egzaminu z języka angielskiego i daje przepustkę do szkoły ponadpodstawowej.
– Talent językowy, żywe zainteresowanie językiem angielskim, systematyczne przygotowania i praktyczne stosowanie języka w mowie okazały się kluczem do sukcesu” – tak o swoich uczniach – mówi nauczyciel szkoły Danuta Niedźwiecka – Banasik, która przygotowywała Martynę i Maksymiliana do konkursu.
Dystans, Dezynfekcja, Maseczki…
Na zdjęciu nie ma Sabiny. Jestem zawiedziony.
Wpierw niech się nauczą jez.polskiego, bo jak się słyszy młodzież na ulicy, to się zastanawiam czego ich w tych szkołach uczą
Teraz to w szkole nie ma nauki tylko jest ośrodek wczasowy czy sanatorium. Za dobrze tam mają i potem widać efekty.
Jak to możliwe skoro już rok uczą się zdalnie ?
Celowe byłoby zadanie pytania: A jaki mają w tym udział prywatne szkoły językowe, do których zapewnie uczęszczają uczniowie? Sama nauka w szkole powszechnej daje nikłe szanse na sukcesy w konkursach, chy7ba że faktycznie uczeń jest prawie geniuszem.
Oni mogą być bez masek, młodzi, zdrowi hahahaha
bezkonkurencyjni! może p. Redaktor powtórzy zasady polskiej ortografii,
Taka punktacja zwalnia ich to z egzaminu z języka angielskiego i daje przepustkę do szkoły ponad podstawowej.Ostatnie dwa wyrazy pisze się łącznie
Chciałbym wyjaśnić jedną sprawę. Zdjęcie, które mogą państwo tutaj zobaczyć zostało zrobione w grudniu 2019 roku, czyli przed pandemią. W tamtym czasie nie obowiązywały takie środki ostrożności jak dezynfekcja, maseczki czy utrzymywanie dystansu.
Szkoła jest ponadpodstawowa Pani Alino.
To w końcu wygrali czy byli w gronie laureatow bo jak dla mnie zwycięzca może być tylko jeden no ewentualnie dwóch.
Francuzki „szlifuja” na parkingu pod cmentarzem Kuzniczki.