Uczniowie umawiali się na brutalne walki, inni nagrywali i komentowali w internecie. Interweniowała szkoła i policja

25

Do dwóch brutalnych bójek doszło podczas przerwy pomiędzy lekcjami. Młodzi ludzie okładali się pięściami, a ich rozbawieni rówieśnicy nagrywali wszystko telefonami i opisywali w mediach społecznościowych. Sprawą teraz zajmie się policja i sąd rodzinny. 

W ciągu tygodnia przed jedną ze szkół średnich na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego doszło do dwóch zapowiedzianych wcześniej w mediach społecznościowych bójek pomiędzy nastolatkami. Zamiast zareagować, świadkowie zdarzenia filmowali walkę i zachęcali jej uczestników do większej agresji. Jak wynika z uzyskanych informacji, konflikt pomiędzy uczniami trwa od dłuższego czasu.

– W dniach 10 i 17 listopada policjanci z Komisariatu Policji w Kędzierzynie-Koźlu zostali powiadomieni przez jedną ze szkół, że poza budynkiem placówki, pomiędzy dwoma uczniami miało dojść do szarpaniny i naruszenia nietykalności cielesnej. W obu tych zdarzeniach uczestniczyły te same osoby – informuje nadkom. Magdalena Nakoneczna z kędzierzyńsko-kozielskiej policji.

Skontaktowaliśmy się z przedstawicielem szkoły, której uczniowie brali udział w bójce. Jak przekazuje dyrektor placówki, pierwsze zdarzenie miało miejsce w pobliżu budynku szkoły, a wybryk nastolatków zarejestrowały kamery. Na miejscu interweniowała policja, która zabezpieczyła monitoring z całego zajścia, a szkoła powiadomiła rodziców uczniów.

Do podobnego incydentu doszło tydzień później. Tym razem uczniowie poszli do parku, w którym ponownie doszło do bójki. Ich rówieśnicy kibicowali, a po całym zajściu opisywali „solówkę” w mediach społecznościowych.

Od wielu lat ogromną popularnością cieszą się strony typu „spotted”. Administratorzy przyjmują ogłoszenia i anonimowo je publikują. Taki profil w serwisie Instagram założyła jedna z uczennic szkoły. Stronę obserwuje ponad 800 użytkowników. Uczniowie, wiedząc, że są anonimowi, opisywali wrażenia z bójek oraz informowali o kolejnych walkach.

Dyrekcja szkoły dowiedziała się, kto jest założycielem „spotted” i zapewniła, że profil zostanie usunięty, a posty związane z agresją zostaną skasowane. Nastolatkowie, którzy brali udział w bójkach, są pod stałym nadzorem nauczycieli, a przerwy pomiędzy lekcjami spędzają pod opieką pedagogów lub psychologa. Pomimo postępowania administracyjnego, które może skończyć się relegowaniem, dyrekcja szkoły chce dać uczniom drugą szansę i liczy na poprawę ich zachowania.

Przedstawiciele szkoły, wspólnie z kędzierzyńsko-kozielską policją, podjęli decyzję o przeprowadzeniu wśród uczniów spotkań z funkcjonariuszami, które mają dotyczyć odpowiedzialności prawnej nieletnich.

– Zebrane materiały z interwencji zostaną przekazane do sądu rodzinnego i nieletnich. Dodatkowo w związku z zaistniałymi zdarzeniami wspólnie ze szkołą zaplanowano spotkania profilaktyczne dotyczące odpowiedzialności prawnej nieletnich – dodaje nadkom. Magdalena Nakoneczna.

25 KOMENTARZE

 1. Już od dłuższego czasu nasze społeczeństwo toczy t.z. chamica społeczna. Młoda fala zbrodni w tej chamicy dorasta ucząc się a nawet przerastając dorosłych w tej dziedzinie. Niestety jest to domino czyli kolejno winę ponoszą rodzice i ich bezstresowe wychowanie, pedagodzy szkolni którzy powinni mieć wpływ na ukształtowanie w nauce i zachowaniu tej szarańczy, służby mundurowe porządkowe które mało przykładają się do swych obowiązków oraz internet i rówieśnicy. Ciągła i narastająca agresja ma skutki jak opisano w powyższym artykule. W weekendy po nocach zamiast spać trolują niszcząc mienie pod wpływem alkoholu i narkotyków. Przemieszczając się z miejsca na miejsce drą ryja. Przed pujściem do szkół zaopatrują się w sklepach w papierochy (często są to nieletni-ekspedientka nawet nie żąda dowodu osobistego) do tego w miejscach nakazu noszenia maski przebywają bez zabezpieczenia ust i nosa. Czyli jednym słowem mają na wszystko wyj**ane. Będzie jeszcze gorzej gdyż nie mają zachamowań a nikt ich nie nauczył dobrego zachowania i nie mają godnego przykłdu do naśladowania tylko te złe niestety.

  • Żeby jeszcze zakrywanie ust i nosa było legalne to rozumiem że się można przyczepić a tak? Daj sobie spokój z tymi pampersami na twarzy….

    • Idiota to ty jesteś to raz. Dwa szpitale zamknęli nielegalnie i były puste(jak ten wielce szpital na narodowym co 3 kibiców przypadkiem znalazło na meczu Polska – węgry). Sianie prawdy jak już, bo widzę dla ciebie jest problem przeczytać parę kartek konstytucji,deklaracji praw człowieka. No ale nie dziwnego jak ty nawet nicku nie potrafisz wymyślić swojego tylko kradniesz na bezczela… jak chcesz chodzić na szmycy władzy z chipem w dupie to chodz ja nie mam zamiaru. A i mam prawo to skomentować. Nie pozdrawiam

     • (Dwa szpitale zamknęli nielegalnie i były puste(jak ten wielce szpital na narodowym co 3 kibiców przypadkiem znalazło na meczu Polska – węgry). Sianie prawdy jak już, bo widzę dla ciebie jest problem przeczytać parę kartek konstytucji,deklaracji praw człowieka. No ale nie dziwnego jak ty nawet nicku nie potrafisz wymyślić swojego tylko kradniesz na bezczela… jak chcesz chodzić na szmycy władzy z chipem w dupie to chodz ja nie mam zamiaru. A i mam prawo to skomentować.) Czytaj czubie coś nabazgrał. Masz mielonkę zamiast mózgu więc i chip ci nie pomoże. Kop sobie durniu już grób bo ty powinieneś już tam gnić bez żadnych praw.

     • Prawdziwny, jeśli się zdarzy, że staniesz za mną w kolejce bez maseczki na twarzy, to bądź pewny, że dostaniesz w ryjek w taki sposób, że zapomnisz o konstytucji i prawach człowieka.

 2. Dodajcie jeszcze że to młodzież z patoliogicznych domów z jednym rodzicem,albo z takich w którym dziecko to tkz.święta krowa(wszystko dozwolone bo mają kasę) żeby nie wkładać większości młodzieży do jednego wora.Miasto możliwości w końcu

 3. A niech się biją między sobą, wyladuja złość, emocje, chociaż będą ławki w parkach całe i przystanki nienaruszone, jak matol, matola walnie w łeb, to chociaż im głupota wyjdzie z głów hahahaha

  • A jak już te nogi powyciągają, to też mniej CO2 do atmosfery powydychają i tym samym przyczynią się do uratowania planety a nam będzie lepiej i zdrowiej się żyło. Hej.

 4. Jak to dobrze było napisane!!! To jest efekt bezstresowego wychowania, gdzie byli i są rodzice, pas w rękę, pupa zpuchnieta że nie mógł by usiąść przez tydzień a gwarantuje że zachwywal by się inaczej z obawy o swoje cztery litery, ale nie lepiej narzekać i zwalać winę na nauczycieli, wysyłać do psychologa i psychiatry mając wychowanie własnych dzieci w poważaniu. Właśnie dlatego tak wygląda obecną twz. MŁODZIEŻ

  • „… rodzice, pas w rękę, pupa zpuchnieta że nie mógł by usiąść przez tydzień a gwarantuje że zachwywal by się inaczej z obawy o swoje cztery litery,…”

   W obecnych czasach odpada. Nie możesz nawet krzyknąć na własne dziecko. Zrobisz tak, to niebieską kartę, masz sprawę w sądzie, ograniczenie lub pozbawienie praw rodzicielskich, dodatkowo obrotny dzieciak może oskarżyć rodzica o znęcanie psychiczne i fizyczne by dostać odszkodowanie. itd. Efekt dostosowania się do przepisów Unii Europejskiej.

   Dawniej bójki zgodnie wśród młodzieży zgodnie z niepisanym kodeksem (istniało coś takiego) były normalną sprawą. Oprócz przewrażliwionej mamusi nikt nie robił krzyku z tego powodu.

 5. Jak tak czytam Wasze komentarze, to dochodzę do wniosku, że Wy nie macie chyba dzieci. Przecież niektóre rodziny są „normalne” i stają na głowie żeby dobrze wychować swoje dzieci, ale nie mają wpływu na to, w jakie towarzystwo dziecko wejdzie poza domem. Nastolatek potrafi dobrze udawać aniołka przy rodzicach A poza domem przy znajomych wychodzi z niego diabeł. Dlatego zastanówcie się najpierw zanim kogoś obrazicie w swoich komentarzach.

  • [Przecież niektóre rodziny są „normalne”] tak, tak….. Dziecko przy rodzicach grzecznie ,kulturalnie, a poza domem hulaj dusza piekła nie ma. Papieroski, z czasem narkotyki i alkohol… Wpływ na małolatów mają rodzice, szkoła, towarzystwo i internet oraz media społecznościowe. Większość to psuje ich zachowanie.

  • Kop sobie cymbale z sieczką pod czerepem już grób bo śmiertka ciebie w końcu dopadnie i będziesz błagał o życie. Ale sprawiedliwość nastanie.
   A za samą gadkę powinieneś dostać w bardache oczywiscie oprócz nie zalaniania twego zakichanego ryja.
   I nie licz na kulturę słowa bo takie tempactwo jak ty tego nie zrozumie.

 6. Observer ojciec chyba cię bił, że wypisujesz takie brednie. …”Bezstresowe wychowanie jest wynikiem dostosowywania się do przepisów Unii Europejskiej.”

 7. Pawełku idź do psycholog szkolnej.
  Dlaczego ?
  Bo ktoś zwrócił tobie jakkolwiek uwagę, mającą niewątpliwie wpływ na TWOJE przyszłe zdrowie psychiczne.

Skomentuj