Uczniowie szkół średnich z Kędzierzyna-Koźla zostali sklasyfikowani. Oświadczenie ZNP

58

Kędzierzyńsko-kozielski oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego wystosował oświadczenie w związku z zakończonym strajkiem. Wszyscy uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu naszego powiatu zostali sklasyfikowani.

Treść oświadczenia, które wpłynęło do naszej redakcji:

Dnia 26 kwietnia 2019 r. w obliczu panującego bezprawia, w trosce o przyszłe losy uczniów, nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego dokonali klasyfikacji klas maturalnych zgodnie z dotychczas obowiązującym prawem.

I Liceum Ogólnokształcące
II Liceum Ogólnokształcące
Zespół Szkół nr 1
Zespół Szkół nr 3
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej

58 KOMENTARZE

 1. Nikogo już wasz strajk nie interesował. Nawet was samych. Mogliście w nium trwać do u…j śmierci Polski Rząd zrobił z wami i za was porządek. Teraz, jak niepyszni wracacie do pracy. Ponieśliście totalną klęskę przy egzaminach gimnazjalnych, egzaminach ósmoklasistów i teraz przy maturach. Coście ugrali? Pośmiewisko.

 2. No to POlecieli związkowcy!
  „w obliczu panującego bezprawia” „dokonali klasyfikacji klas maturalnych zgodnie z dotychczas obowiązującym prawem”.
  Klęska na własne życzenie. Nauczyciele dali się zmanipulować Broniarzowi i związkowcom i obudzili się z ręką w nocniku. A wydawało się, że nauczyciele powinni być tą mądrą, odporną na manipulacje, grupą zawodową. Więc niech za swoją głupotę płacą. Że o autorytecie nie wspomnę!

 3. He, He to nie ZNP skasyfikował i nie Pusia. Nie tak dawno nie chcieli i dopiero po konkretnym i stanowczym działaniu premiera i zmianie ustawy zrobili wielki wyczyn na miarę wojny trojańskiej. Koń by się uśmiał.
  Nie lubię jak wąż pierdzi, a żaba się goli.
  Nasi nauczyciel poniesli straty i co na to ZNP lokalne i tyle, a Pusiajak by była honorowa to podała by się sama do do dymisji.

 4. tłumaczenie oświadczenia:
  Dnia 26 kwietnia 2019 r. w obliczu zaradności rządzących na próbę sparaliżowania przez nas egzaminów maturalnych, w trosce o przyszłe nasze wypłaty szczególnie w okresie wakacyjnym, nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego dokonali klasyfikacji klas maturalnych zgodnie ze swoim podstawowym obowiązkiem.

 5. Kto podpisał się pod tym infantylnym, żenującym i ośmieszającym do cna środowisko nauczycielskie tekstem? Wstydził/ła się? A tak na marginesie, to nie wszyscy nauczyciele są sympatykami PO, KOD, .N, czy im podobnych, więc nie wrzucajcie ich do jednego worka. Znam wielu przyzwoitych, którym dobro ucznia na sercu leży, a nie awanturnictwo polityczne pod dyktando totalnej opozycji do rządu.

 6. Ale jaja. Czyli to, że będą matury, to zasługa n ie rządu tylko tego znp? No to kiedy w centrum miasta stanie pomnik pusi? Wdzięczni dozgonnie maturzyści się złożą., a my rodzice zaprojektujemy, wyrzeźbimy i postawimy. Tylko gdzie będzie godne dla pomnika miejsce? Może jakaś podpowiedź?

  • Ty kostaskostas widzę, że sam sobie potrafisz odpowiedzieć. jako B.K. piszesz pytanie, a jako Jo i Maxi dajesz odpowiedź. A jeszcze jako Maria , rodzic, GeNo i kuku ryku produkujesz prowokacje.
   Masz jakiś problem psychologiczny z sobą?
   Jeszcze parę osób imitujesz?

 7. Pusia skompromitowałaś i ośmieszyłaś nas masz jeszcze szansę honorowego odejścia. Oczekujemy dobrowolnej dymisji dyrektorów szkół średnich i podstawowych, oraz gimnazjalnych, którzy popierali lub czynnie wspierali tą nieudaną hucpę strajkową mającą zaszkodzić uczniom-maturzystom.
  Po tej skandalicznej hucpie prowadzonej przez ZNP i mądrej stanowczej decyzji premiera będę głosować za PiS. Brawo panie premierze tak trzymać, a ZNP zdelegalizować, aby w przyszłości nie stwarzał zagrożenia uczniom nie ukończenia szkoły i pozbawienia matury.

 8. Anno, pusia to jest wydmusia. Wszyscy wiedzą, tylko nie ty? Wypatruj czołgistki. Rząd nareszcie zakończył ten żałosny spektakl opozycji i uratował sfrustrowanych kodziarzy oświatowych od wywiezienia na taczkach. Brawo.

 9. Jeżeli się spokojnie zastanowić, to pierwsza część oświadczenia jest i prawdziwa i zaskakująca. „w obliczu panującego bezprawia” jest potwierdzeniem dotychczasowych działań związkowców z ZNP i FZZ i przyznaniem się do winy.
  Skąd taka nagła refleksja? Czy to po ujawnieniu wysokości wynagrodzenia, po potraceniu części za strajk?

 10. Teraz po potrąceniach z wypłaty za nieobecność w pracy z powodu strajku zacznie się w szkołach i przedszkolach głośny lamęt.
  Oj będzie się działo, oj będzie. Pusia aktywnie działała no i się doigrała. a poszkodowani będa Pusię pytać, oj będą zadawać teraz po niedanym proteście konkretne pytania.

 11. Do@jakubczykowa. Proszę podać DOBRA KOBIETO dokładnie i PRECYZYJNIE, gdzie i kiedy to było, że SOLIDARNOŚĆ nauczycielska strajkowała – UNIEMOŻLIWIAJĄC przeprowadzenie matur??? 😠😠

  Tylko PROSZĘ bez ściemy i bez żadnego mi tu PITU, PITU !!!😠 Siemanko😉

 12. Co to za oświadczenie bez podpisu. Napisali, napisała, napisał – kto i dlaczego sie nie podpisali. Cyniczni tchórze piszą o bezprawiu, które sami chcieli społeczeństwu zafundować. Bezczelność buta oświatowych kodziarzy.

 13. Coś jakoś cicho się teraz zrobiło u działaczy związkowych, energia strajkowa z nich wyparowała. Zdaje się, że para poszła w gwizdek . Ludzie coraz częściej pytają gdzie jest Pusia i ile jest kasy z funduszu strajkowego. Mówią, że były głoszone jakieś deklaracje i teraz nauczycielom wypadało, by z tego funduszu wyrównać potrącenia za nieobecność w pracy. Nauczyciele strajkowali i spodziewają się rekompensaty, bo mają mieć dość dotkliwie uszczuplone wypłaty.

 14. Kiedy ukaże się kolejny odcinek o przygodach pusi-wydmusi? Był niedany puch, będzie emerytura, a pieniędzy dla bezrefleksyjnie strajkujących nie ma i nie będzie.

 15. Zgodnie ze stanowiskiem Głównego Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych, wypłata wynagrodzeń nauczycielom za czas strajku byłaby naruszeniem dyscypliny finansów publicznych.
  Związkowcy dalej oszukują nauczycieli, mamiąc ich możliwością wypłaty nienależnego wynagrodzenia za czas strajku. I to ma być ta inteligentna grupa zawodowa?
  I mają nauczyciele POzamiatane!

 16. Są też nauczyciele, którzy się mocno z godnym podziwu zaangażowaniem opowiadali za strajkiem i w pierwszym dniu dokonali antyrządowego protestu walcząc o godność befroską. Rozpoczeli więc mocne, stanowcze strajkowanie, ale już po pierwszym strajkowym dniu w ich organizmie coś się zmieniło.
  Okazało się, że bolesnych chorób nabrali i zdrowotnie nie nadawali się do pracy i strajkowania. Zamiast strajkowania było chorowanie na L 4 .
  Teraz jak już jest po strajku to okaże się, że w poniedziałek paskudne choróbska odejdą i z dobrym zdrowiem, energią i siłą podejmą dalej odpowiedzialną pracę w szkole.
  Rodzi się pytanie, czy byli na chorobowym w pracy, czy na chorobowym strajkowym i kto zapłaci zasiłek szkoła, ZUS, czy organizator strajku?
  Niektórzy mówia, że jak byli za strajkiem nie pracując i zachorowali to zasiłek powinien zapłacić organizator strajku.

 17. Do@pytajacy. W pewnym sensie MOŻNA ZROZUMIEĆ takie chorobowe😕
  Jest kilka opcji:
  ALBO opcja zachowawcza typu – spaść z pieca i du… nie POtrzaskać.😕

  ALBO, nie mogli wytrzymać presji społecznej ,widząc w jakie qano POlityczne wdepnęli i zostali zrobieni w bambuko.

  ALBO – nie chcąc mieć do czynienia z kolegami po fachu idiotami -rzeczywiście się pochorowali😕

  Albo – WSZYSTKO cuzamen do kupy

 18. No to belfry zamiast na majówkę, chyba pójdą do mopsu po zasiłki? Zachciało się obalać rząd, to przyjdzie obalić alpagę z rozpaczy. Teraz pretensje tylko do organizatorów, a właściwie do siebie. Niby wykształceni, a …

 19. Nie martwcie się pusia dotrzyma słowa i pomoże w końcu ZNP ma fundusz strajkowy i jak będą w porządku to pokryją potrącenia.
  Ponoć jak niektórzy powiadają to przed strajkiem było „huraaaa!” zapewnienia i obiecanki.
  A jak jest teraz to nie wiadomo, za to w lokalu na ulicy Piramowicza teraz jest cisza i nastąpiło uspokojenie nastrojów i nerwów.
  Na to co było trzeba machnąć ręką, zapomnieć i trzeba dalej robić swoje.

  • Do ~Wojtuś~, fundusz strajkowy to niecałe 9 MLN złotych tak mówił Broniarz, wystarczy to podzielić przez 600 tys nauczycieli = 15 PLN, wystarczy na zapiekankę i małą colę :P

 20. rodzic? albo dzieci od lat dorosłe, albo albo psa masz albo kota i traktujesz je jak dzieci. Trzecia opcja – totalnie nie zdajesz sobie sprawy z tego co się dzieje i jakie wykształcenie będą miały dzieci i młodzież w systemie „dobrej’ zmiany.

 21. Daremne żale, próżny trud. Możesz pytać – odpowiedzi nie będzie. Możesz czekać – pieniędzy nie dostaniesz. Nauczycielu, miałeś tylko wzniecić zamieszki i niezadowolenie społeczne w interesie totalnej opozycji, której już nie jesteś potrzebny. Zaczną się znowu do nas uśmiechać przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Będziemy już mądrzejsi i pogonimy tych pseudo działaczy partyjnych.

 22. Pusia gdzie jesteś? Nie widać i nie słychać Pusi, jest w podziemiu, a może wyjechała jest jej wstyd i się ukrywa? Pytają ile ci potrącą Pusi za strajk. Podobno nie potrącą nic. Niektórzy mówią, że we wrześniu będziesz znowu potrzebna KODziarzom do organizowania kolejnego strajku w szkołach i przedszkolach. Wątpię, czy namówisz do protestu kogokolwiek.

 23. Jak nie mają pieniędzy na pokrycie naszych strajkowych strat, to mogą sprzedać któryś z hoteli. Nic nas to nie obchodzi skąd wezmą pieniądze. Obiecali, to niech teraz słowa dotrzymają. Myśmy swoje zrobili.

  • Do ~Hanna~, jesteście naiwni jak dzieci, nic nie dostaniecie i od nikogo, bo zabrania tego Ustawa o Rozwiązywaniu Sporów Zbiorowych, a to co zebrał komitet społeczny to zostanie podzielone pomiędzy zaufanych ludzi związkowców. Staliście się narzędziem w rękach polityka Broniarza, i zostaliście z ręką w nocniku.

   Art. 23. 1. Udział pracownika w strajku zorganizowanym zgodnie
   z przepisami ustawy nie stanowi naruszenia obowiązków pracowniczych.
   2. W okresie strajku zorganizowanego zgodnie z przepisami ustawy
   pracownik zachowuje prawo do świadczeń z ubezpieczenia społecznego oraz
   uprawnień ze stosunku pracy, z wyjątkiem prawa do wynagrodzenia. Okres
   przerwy w wykonywaniu pracy wlicza się do okresu zatrudnienia w zakładzie
   pracy.

 24. ,,myśmy swoje zrobili,,-i mamy pełną jasność czemu i komu tak naprawdę służył ten strajk a konsekwencję poniosą naiwni wykorzystani nauczyciele

 25. Czy to jakiś kapuś resortowy (dziecko, wnuk) pojawia się i znika na tym forum? My ciebie też mamy … w … poważaniu i to głębokim. A Bredziarze dalej bredzą o buncie wobec władzy. Tej władzy. Nie dajmy się zwariować , m.in. takim co to nas gdzieś mają, a rzeczywiście to się skompromitowali i portki mają pełne strachu, a gęby pełne frazesów. Komuna już nie wróci, choć próbuje (PO, $LD, .N, jakaś Wiosna itp.), Na dekomunizację i tego środowiska też przyjdzie pora. Odechce się wam szantażować dzieci, młodzież i ich rodziców, byleby tyko towarzysze mogli wrócić do władzy i rozkradać kraj. NEVER!!!

 26. cyt.”Dnia 26 kwietnia 2019 r. w obliczu panującego bezprawia, w trosce o przyszłe losy uczniów, …”
  Kto to pisał? Sekretarz POP? W przybudówce SLD komuś się chyba w główce poprzewracało. Fałsz i obłuda wylewa się z ich tekstu. Nie ważne, że uczniowie nie mogli poprawić ocen. Nie ważna, że część pozostała w tej samej klasie. Nie ważne, że niektórzy nie będą mogli przez ich antyrządowe dziwactwa przystąpić do matury. Hipokryzja w czystej postaci. Kto zapłaci za zmarnowany rok? Wiecie, jaki jest to koszt? Nie! Czy was nic prócz czubka własnego nosa i portfela nie obchodzi? Nadejdzie jednak dzień zapłaty. Już niedługo.

 27. Wstydu nie mają! Zawierzyli komuchowi, a ten, ze swoimi zausznikami tylko ich wykorzystał i zostawił. Sam przegrał i innych za sobą pociągnął. Resortowi nadal w pokojach nauczycielskich bezsensownie knują. Straconego zaufania społecznego długo nie odzyskacie. Szantażować dzieci …

Skomentuj