Uczniowie strzelali z karabinu pod okiem prawdziwej mistrzyni. Renata Mauer-Różańska „Dziewiętnastce”

0

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu odbyło się spotkanie z multimedalistką w strzelectwie sportowym – Renatą Mauer-Różańską. Sportsmenka opowiadała uczniom o zaletach uprawiania sportu.

Multimedalistka w strzelaniu z karabinka sportowego i pneumatycznego zdobywczyni trzech medali, dwóch złotych, jeden brązowy, dwukrotna medalistka Mistrzostw Świata oraz zdobywczyni trzech medali Mistrzostw Europy złotego, srebrnego i brązowego. Renata Mauer-Różańska była gościem w Publicznej Szkole Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu.

Sportsmenka opowiadała uczniom o początkach swojej kariery. Mówiła o detalach, drobiazgach, które mają wielki wpływ w jej konkurencji. Podkreślała znaczenie oddechu, wyciszenia, rozluźnienia mięśni. Mówiła bardzo dużo o aspekcie i wielkich zaletach uprawiania sportu. To że powoduje on m.in. redukcje stresu, dodaje energii, poprawia nastrój i znacząco wzmacnia naszą odporność.

Uczniowie pod okiem wielkiej mistrzyni mieli okazje postrzelać z karabinku pneumatycznego w 3 pozycjach oraz startować w specjalnym torze przeszkód na czas. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową nagrodę i medal.