Uczniowie rywalizowali z nauczycielami, a wszystko w szczytnym celu. Zebrali dla WOŚP ponad 3500 złotych!

5

Po przerwie związanej z pandemią ponownie ruszyła niezwykła akcja w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach, czyli licytacje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem padł prawdziwy rekord, uczniowie wraz z nauczycielami zebrali w sumie ponad 3,5 tysiąca złotych!

Tradycyjnie w tym samym miejscu i w tej samej formule, po dwuletniej przerwie, ponownie uczniowie z nauczycielami zacięcie rywalizowali w licytacjach na rzecz WOŚP. Dla Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach to już tradycja, która trwa ćwierć wieku.

Jak zwykle dużą popularnością cieszyły się przetwory nauczycieli, pikle, grzybki marynowane, sałatki warzywne, dżemy, starter pack do wykonania żurku z przepisem i stosownym garnuszkiem, syropy z mięty, domowe ketchupy. Były również muffinki i ciasteczka ryżowe, torby prezentowe zawierające maskotki, zabawki, książki i słodycze. Oczywiście niewątpliwym rarytasem były talony na dzień bez pytania, sprawdzianów i kartkówek, talony na 15 minut możliwości skorzystania z zeszytu na sprawdzianie, oraz posiłki regeneracyjne ufundowane przez sklepik szkolny. Talon na 15 minut z zeszytem został wylicytowany za 140 złotych, dzień bez pytania za 180 złotych, wiec jak widać za chwilę wytchnienia uczniowie są w stanie zapłacić naprawdę dużo.

Efekt aukcji przeszedł wszelkie oczekiwania. To absolutny rekord szkoły, bo zebrano 3551 złotych. To duża zasługa prowadzących licytację Aleksandra Grabary i Jakuba Mainki, obydwaj uczniowie z klasy IV mechatronik/programista, którzy potrafili złapać świetny kontakt z publicznością. Jestem bardzo dumna z wyniku, nie chodzi o to, ile zebrano, ale jak hojnie uczniowie i nauczyciele dorzucali pieniądze doskonale wiedząc, że rzeczy nie są przecież tyle warte, istotny jest cel i chęć pomocy. Dobro jest w ludziach, tylko trzeba stworzyć warunki, żeby zaistniało – mówi Beata Oleśna, nauczyciel szkoły i inicjatorka akcji.

5 KOMENTARZE

    • owsiki masz w okrężnicy, potrawo z mielonego ochłapu. Część z nich dotarła już do części ciała, którą u innych nazywają mózgiem, czyniąc tam nieodwracalne spustoszenia.

  1. Sznyclu oswal się od Owsiaka bo w porównaniu do ciebie on i cała ekipa robią coś dobrego dla innych a ty tylko pod siebie.

    • kucharzu, Juras połączył dwa w jednym: robiąc coś dobrego dla innych, robi dobrze sobie. Mrówka Cała( już zdechła, bo śmierdziała), Złoty Melon, Jasna Sprawa świadczą o tym dobitnie. Grodzki wnosi dla niego o Pokojową Nagrodę Nobla, a powinien w dziedzinie ekonomii;)

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj