Uczniowie rozpoczęli wakacje. Powiatowe zakończenie roku szkolnego w ZSTiO w Azotach

1

W szkołach ponadpodstawowych powiatu zabrzmiał ostatni dzwonek. Przed uczniami wakacje po intensywnym roku. Szczególnie pracowitym dla laureatów olimpiad czy finalistów ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów, gdzie musieli wykazać się wiedzą i rywalizować z najlepszymi w Polsce. To był również pracowity rok dla nauczycieli oraz całej kadry wychowawców i pracowników oświaty.

– Ten rok był trudny, po pierwsze skutki pandemii, po drugie luty i rozpoczęcie inwazji na Ukrainie, gdzie w pomoc zaangażowały się również nasze szkoły. Pracy nie brakowało. Ale był to też rok sukcesów uczniowskich, których wam serdecznie gratuluję, mamy tu informatyków więc powiem tak: kończymy ten level i przechodzimy na kolejny poziom. Teraz odpoczywajcie i zbierajcie siły, dziękuję dyrekcji, nauczycielom, rodzicom i wam – mówił w ZSTiO w Azotach starosta Paweł Masełko.

Za dobrą współpracę podziękował wszystkim Ireneusz Wiśniewski, dyrektor sąsiadującego Centrum Kształcenia Zawodowego, które razem z ZSTiO realizuje wiele oświatowych zadań związanych z kształceniem młodzieży.

Uczniom i nauczycielom dziękowano również w Zespole Szkół nr 1 w Koźlu. – Dziękuję dwóm dyrektorom, którzy przechodzą na emeryturę, wieloletniej dyrektor Urszuli Więcek oraz zastępczyni Urszuli Czopowskiej. Dziękuję za wasz nieoceniony wkład w szkołę, która stała się marką i kształci świetnych fachowców. Gratuluję wszystkim laureatom olimpiad, którzy zdobywając laury rozsławiali nasz powiat w kraju i poza granicami. To dla was osobiście sukces, ale to też sukces całej szkoły, waszych wychowawców i rodziców – zaznaczył wicestarosta Józef Gisman.

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj