Uczniowie podstawówek będą rywalizować w tenisie stołowym. I memoriał Sławomira Kowalika

4
archiwum

Młodzi adepci tenisa stołowego będą mierzyli się w hali sportowej Śródmieście. Już w sobotę turniej poświęcony pamięci wieloletniego trenera i wychowawcy kolejnych pokoleń dzień i młodzieży.

Sławomir Kowalik w swojej ponad 40-letniej karierze trenerskiej był wychowawcą i szkoleniowcem kolejnych pokoleń tenisistów stołowych. W tym czasie wychował wielu zawodników, którzy osiągali sukcesy nie tylko na arenie regionalnej, ale z powodzeniem występowali w zawodach rangi krajowej. Zmarł w 2015 roku w wieku 79 lat.

Pamięci zasłużonego szkoleniowca będzie poświęcony sobotni turniej tenisa stołowego, który odbędzie się w hali Śródmieście. Udział w zawodach mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych, którzy posiadają licencję PZTS. Organizatorami zawodów są Kłodnickie Towarzystwo Sportowe KTS Kłodnica i Miejski Międzyszkolny Klub Sportowy w Kędzierzynie-Koźlu, przy współudziale MOSiR-u i wsparciu urzędu miasta. Szczegóły na plakacie.

4 KOMENTARZE

  1. no bo każde dziecko ma licencję, prawda? Fajna popularyzacja sportu. I pani Prezydent temu patronuje. Biegi też zróbcie z licencjami, najlepiej od przedszkolaków.

  2. A to już finał po treningach na nowych stołach zakupionych z dziecięcego budżetu? Mój 10 latek nie umie dobrze paletki trzymać a co dopiero trafić 2 razy pinpongiem w stół, tak teraz pracują wf-iści. Za naszych czasów w wieku 8 lat jeździłem na zawody z sukcesami ale paniom się chciało.

Skomentuj