Uczniowie mają stawić się na egzamin gimnazjalny. Komunikat urzędu miasta

18

Dyrektorzy miejskich szkół nr 3, 6, 10, 12, 15, 16 i 19 oraz w Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 informują, że tegoroczne egzaminy gimnazjalne odbędą się od 10 do 12 kwietnia. Dyrekcja PSP nr 11 przekazuje, że testy zostaną przeprowadzone, jeśli składy komisji uzupełnią nauczyciele spoza placówki. Jednocześnie apeluje, aby dzieci w każdym przypadku stawiły się na egzamin.

Test gimnazjalny składa się z trzech części. W środę 10 kwietnia odbędzie się egzamin z wiedzy humanistycznej, w czwartek 11 kwietnia z matematyczno-przyrodniczej, a w piątek 12 kwietnia z języka obcego nowożytnego. Wszystkim uczniom życzymy powodzenia i wysokich wyników!

O organizacji egzaminów ośmioklasistów będziemy informować na bieżąco.

18 KOMENTARZE

 1. No zaraz zaraz to o co tu chodzi. Trzeba być twardym a nie miękkim chyba że miękkim a nie twardym. tzn na okres wielkanocny, majówkę i wakacje też ten STRAJK też zawieszony ?

 2. A gdzie się zapodział nauczyciel – radny PIS Andrzej Lachowicz. Czemu nie grozi swoim członkom jak szef Proksa. Panie Andrzeju zabierz Pan głos w sprawie strajku!

 3. Nauczyciele czas na kolejny krok: OKUPACJA szkół. Inaczej – jesli egzaminy się odbędą – Szydlo i ekipa będą ciągle powtarzać to samo

 4. Uczniowie mają się stawić. Czy stawią się nauczyciele? A to się zobaczy. Jakie to symptomatyczne dla tej kasty postępowanie.

  • Skoro nauczyciele wzięli na ZAKŁADNIKÓW dzieciaków – to są wolni.
   Kiedyś Niemcy wzięli na ZAKŁADNIKÓW dzieciaki obrońców Głogowa😠. Widać że CZERWONE nauczycielstwo, a GŁÓWNIE ich szef, idą tym tropem😕

 5. Niewielu z nauczycieli zna i rozumie mechanizm jednorazowego dodatku uzupełniającego tzw. 14 tej pensji. A szkoda bo związkowcy „na dole” powinni dbać o prawidłowe wykorzystanie art. 30 Karty Nauczyciela. Ministerstwo Oświaty ogłasza tzw. średnie pensje za dany rok np.:
  W 2019 r. wyliczone na podstawie KN i ustawy budżetowej średnie wynagrodzenia nauczycieli wynoszą brutto:
  3 045,21 zł dla nauczyciela stażysty;
  3380,19 zł dla nauczyciela kontraktowego;
  4385,10 zł dla nauczyciela mianowanego;
  5603,19 zł dla nauczyciela dyplomowanego.
  Gminy wyliczają jak to jest u nich i jeżeli w danej grupie jest mniej to muszą nauczycielom do 31 stycznia wyrównać. Oczywiście gminy nie chcą płacić nauczycielom za darmo więc odpowiednią ilość godzin lekcyjnych rezerwują na nadgodziny (robią to np. przy pomocy programu firmy Vulcan art.30). Oczywiście rozdział tych godzin następuje wg zasady „znajomi królika”. I tu powinny wkraczać organy związkowe pilnując aby były te godz. rozdzielane po równo. Ale tak nie jest i w tej sytuacji są nauczyciele (którzy oczywiście głośno nie protestują) zarabiający po 8 tys. i są te „biedaki” mający po 4 tys. (średnio wychodzi 6 tys. więc gmina nie musi wyrównywać z art. 30).

 6. Skoro nauczycielom wolno strajkować w taki sposób, to teraz czas na uczniów i ich rodziców. Niech strajkują przez miesiąc. Przecież są różne formy strajku. Dlaczego wybrali taką?! Nie liczą się z uczniami. Słyszę tylko o jednym postulacie. Pieniądzach. 15% podwyżki to mało?! A inne zwody to ile mają?! O 10% mogą pomarzyć. Nie tylko nauczyciele pokończyli studia. To teraz niech zastrajkują lekarze, pielęgniarki i zamkną szpitale. A co! Też są wykształceni, odpowiadają za zdrowie i życie.

  • Lekarze dopiero strajkowali. I oczywiście dostali podwyżki. Strajkowali też pracownicy sądów i policjanci – też dostali podwyżki, ci ostatni po 1000 zł. W budżetówce jak nie ma strajku to nie ma podwyżek – logika państwa. Strajkujcie kochani do skutku. Jesteśmy z wami.

 7. Dotychczas nauczyciele nie mieli zbyt wielkiego szacunku wśród uczniów. Głównie za sprawą GŁUPAWYCH reform w szkolnictwie od ok 30 lat.

  Ale obecny strajk CZERWONEGO nauczycielstwa (KOSZTEM uczniów), spowoduje utratę resztek szacunku do nauczycieli. A może NAWET POgardę😕

  Broniarz w jednym z wywiadów powiedział, że ” należy zrobić wszystko, aby jak najszybciej zakończyć rządy dobrej zmiany”.

  Dziwię się, że (podobno mądrzy) nauczyciele to łyknęli, strzelając sobie SAMOBÓJA. 😕
  Od lat dominuje negatywny nabór na studia pedagogiczne. TERAZ czerwone GŁUPKI doszli do głosu i pokazali co POtrafią😁😉

  • Masz jakieś dowody na to, że strajkujący nauczyciele mają komunistyczną przeszłość? Jak mniemam o to Ci chodzi. Przypuszczam, że to kolejny wytrych, który ktoś rzucił i teraz reszta powtarza bez jakiejkolwiek refleksji. Nie pytam się o to czy popierasz strajk czy nie, tylko czy masz rzetelne dowody. Rzucanie takimi oskarżeniami na prawo i lewo jest bardzo, bardzo niemądre. Równie dobrze mogę powiedzieć, że jesteś Marsjaninem. Sens, logika, i podstawy ku takim twierdzeniom będą identyczne – wyssane z palca. Znam lub kojarzę osoby, które strajkują. Nie mają z komunizmem nic wspólnego. Może nawet Cię zaskoczę, jeżeli powiem, że są wśród nich niegdysiejsi sympatycy rządzącej partii. Mam tu na myśli sympatie z ostatnich 2-3 lat. Obrażanie innych, nachalne wrzucanie dużych liter PO w przypadkowe słowo czy też używanie słowa „łykać” w takim kontekście nie świadczy o Tobie za dobrze. System jest zły, a to zasługa m.in. obecnego rządu. Poziom nauczania spada, ale to nie tylko wina nauczycieli. Zamiast na siłę trzymać się rządowego kursu, polecam pochylić się nad problemem polskiej oświaty. Niektórym przeszkadza, że nauczyciele strajkują, że mają źle, że wybrali moment, w którym ich wołania mogą być ewentualnie usłyszane. Cóż, to właśnie Polska. Bo to, że rząd wyczynia katastrofalne rzeczy to już tym samym osobom nie przeszkadza. Czy wspomniałem, że wśród osób popierających (z własnej woli!) strajk są nauczyciele, którzy siłą rzeczy nie mogą mieć nic wspólnego z komunizmem? Ludzie, myślcie nim coś napiszecie. Czasami jak się czyta te niektóre wpisy to ręce, głowa, nogi i wszystko inne opada. Nie sztuka powtarzać rządowy przekaz dnia.

 8. myśliwy – idź do lasu. może zwierzęta są,, z wami,,. nie wypowiadaj się w imieniu innych. ja nie jestem z ,,Wami,, zacznij myśleć samodzielnie. chyba z ciebie taki myśliwy jak wielu nauczycieli nauczycielami. A Alina ma dużo racji. chyba jedyna na tych forach która ma wiedzę na ten temat , reszta pyszczy bo pyszczy bo lubi pyszczeć.

Skomentuj