Uczniowie „Jedenastki” z trzema medalami mistrzostw województwa w mini badmintonie

0

Choć w PSP nr 11 nie ma klas sportowych badmintona, to ta szkoła miała najliczniejszą, 9-osobową reprezentację podczas Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w mini badmintonie.

Reprezentanci „Jedenastki” wywalczyli trzy medale. Wicemistrzem województwa w U11 został Kristoph Paczuła, a brązowe medale w U9 zdobyli Mikołaj Kuchajewicz i Oskar Żyra. Tuż za podium znaleźli się: w U9 Emilia Wawrzaszek, a w U11 Hanna Starczewska i Antonina Cybulska. Dziewiąte miejsca zdobyli: U9 Alicja Mazur, U11 Michał Kuchajewicz i Marcel Kupiec.

Mecz finałowy w U11 był bardzo zacięty. Do ostatniej lotki ważyły się losy złotego medalu. Dopiero 3 set, wynikiem 15-11 rozstrzygnął o tym, że srebro przypadło naszemu uczniowi. W U9 natomiast, obaj pierwszoklasiści z PSP 11, aby walczyć o podium, musieli pokonać w swoich grupach mistrza i wicemistrza naszego powiatu. Chłopcy świetnie poradzili sobie z tym zadaniem, dzięki czemu zdobyli swoje pierwsze w życiu medale.

Dwójka medalistów: Kristoph Paczuła i Oskar Żyra, to uczestnicy treningów prowadzonych w Hali Azoty od lipca 2021, zorganizowanych przez Polski Komitet Paraolimpijski.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj