Czternaście pomysłów na ulepszenia w przemyśle. Dla najlepszych nagrody

0

Czternaście innowatorskich pomysłów zostało zgłoszonych w ramach Konkursu Forum Młodych Innowatorów przeprowadzanego pod hasłem „Od pomysłu do przemysłu”. Konkurs pod mecenatem Grupy Azoty ZAK S.A. towarzyszy II Międzynarodowej Konferencji Nowoczesne Technologie, Konstrukcje, Materiały dla Chemii i Energetyki (NTKM) odbywającej się w dniach 27-28 października w Opolu.

Do rywalizacji stanęli między innymi uczniowie z kędzierzyńskich szkół: Zespołu Szkół nr 3 w Sławięcicach, Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej i Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oraz studenci Politechniki Śląskiej, Uniwersytetu Opolskiego, Wojskowej Akademii Technicznej i Politechniki Wrocławskiej.

– Czternaście projektów w pierwszej edycji współorganizowanego przez nas konkursu to bardzo dobry wynik – ocenia  Mateusz Gramza Prezes Zarządu Grupy Azoty ZAK S.A. – Cieszymy się, że udało nam się zaproponować na tyle interesującą formułę, że nie tylko studenci i doktoranci ale również młodzież ponadgimnazjalna nadesłała swoje projekty. Zależy nam na promowaniu innowacyjnych pomysłów w dziedzinie chemii, a jeżeli któryś z nadesłanych projektów okaże dla nas użyteczny zastanowimy się nad jego wdrożeniem – dodaje.

Konkurs ma na celu identyfikację i przygotowanie innowacyjnych pomysłów z zakresu nowoczesnych technologii, konstrukcji, materiałów dla chemii i energetyki.

Zgłoszonymi pracami obecnie zajmie się Komisja Konkursowa, której zadaniem będzie ocena projektów pod kątem potencjału wdrożeniowego i możliwości praktycznego zastosowania w przemyśle.

Rozstrzygnięcie konkursu, wyłonienie 6 laureatów w dwóch kategoriach oraz zwycięskie prezentacje odbędą się na Hali Śródmieście 26 października br. o godz. 12.00. Najlepsi otrzymają atrakcyjne nagrody finansowe.

– To będzie wartościowy wstęp do kolejnych dwóch dni konferencji w Opolu – wskazuje Mariola Szymańska, Kierownik Biura Klastra Chemii Specjalistycznej Chem-Ster , jednego z organizatorów. – Co więcej, odbędzie się w Kędzierzynie-Koźlu, siedzibie największych polskich firm chemicznych i zwróci uwagę na możliwości rozwojowe i inwestycyjne w naszym regionie oraz połączy w jednym miejscu doświadczenie przedstawicieli kędzierzyńskich firm oraz zdolnej i otwartej na wiedzę młodzieży – dodaje.

W projekt, obok Grupy Azoty ZAK S.A., Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego, Klastra Chemii Specjalistycznej Chem-Ster, Miasta Kędzierzyn-Koźle, włączony jest również Stowarzyszenie Park Przemysłowy Metalchem, organizator opolskiej konferencji.

Źródło: KKPP

Skomentuj