Uczniowie i nauczyciele pożegnali dyrektora. Tomasz Radłowski opuścił mury szkoły

2

Tomasz Radłowski objął już funkcję dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu. W miniony piątek przedszkolaki, uczniowie, nauczyciele i rodzice z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 na osiedlu Cisowa urządzili byłemu dyrektorowi wzruszające pożegnanie.

Pracował w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu 15 lat, dwa lata jako nauczyciel i 13 lat jako dyrektor. Przez ten czas zdążył poznać mentalność szkoły, osiedla i zakochać się w wyjątkowym klimacie i ludziach, którzy z nim współpracowali. W miniony piątek społeczność szkolna postanowiła zrobić swojemu dyrektorowi pożegnalną niespodziankę.

Nie chcemy nazywać tego pożegnaniem, lecz bardziej podziękowaniem. To taka forma gloryfikacji Tomasza Radłowskiego za wszystko, czego przez te lata dokonał w naszej szkole. Zmieniło się wiele i to wszystko dzięki niemu – mówią Anna Fiałkowska i Krystyna Kusz ze szkolnej rady rodziców.

Dla byłego dyrektora przygotowano występy artystyczne, m.in. szkolne koło BRD zatańczyło poloneza na dwóch kołach. Otrzymał również wyjątkowe prezenty, wśród nich obraz z podpisami wszystkich dzieci szkoły.

Największa gonitwa myśli była w momencie podjęcia decyzji o przystąpieniu do konkursu na dyrektora MOSiR. Było to dla mnie trudne, bo jednak w szkole w Cisowej spędziłem kawałek swojego życia. Tutaj albo ktoś się wpasuje do tego środowiska albo nie. Nie da się wobec tych wszystkich ludzi przejść obojętnie. Tu jest fantastyczny zespół, z którym się chce pracować, ja nie byłem dyrektorem nadzorcą, lecz osobą, do której ludzie przychodzili z pomysłami. To była czysta przyjemność z nimi współpracować – mówi Tomasz Radłowski.

 

2 KOMENTARZE

  1. A żona byłego wójta też zostanie dyr. w przedszkolu? Ludzie na wsi różnie mówią. Czyżby sitwa stołki rozdzieliła już między siebie? Wazelinki. Do dzieła.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj