Uczniowie „Dziewiętnastki” i „Szesnastki” zarażeni koronawirusem. Klasy na kwarantannie

6

Niestety, potwierdzają się czarne scenariusze i nie minął nawet miesiąc, a już koronawirus wkroczył do szkół. Wirusa COVID 19 potwierdzono u ucznia Publicznej szkoły Podstawowej nr 19 oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 16.

Do niedawna na wyniku testu u jednego z uczniów oczekiwała Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9, ten na szczęście okazał się negatywny. Wczoraj pierwszy potwierdzony przypadek odnotowało II Liceum Ogólnokształcące, po jednym przypadku zakażenia u uczniów odnotowano w Publicznej Szkole Podstawowej nr 19 oraz Publicznej Szkole Podstawowej nr 16. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że zarówno uczennica II LO oraz uczniowie „Dziewiętnastki” i „Szesnastki” są rodzeństwem. Uczniowie nie chodzą do szkoły już od kilku dni.

Informację o tym, że nasza uczennica jest chora otrzymałam przedwczoraj po godzinie 21. Poinformowałam rodziców i muszę przyznać, że byłam mile zaskoczona ich spokojem i rozsądnym podejściem do problemu. Dla mnie najważniejsze jest to, że dziewczynka czuje się dobrze. W tej dość trudnej sytuacji bardzo wsparł nas sanepid, wydział oświaty i kuratorium oświaty – mówi Bożena Łotecka, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu.

Przekazałam informację naszym rodzicom już w nocy, jak tylko sama się dowiedziałam. Musimy zachować spokój i wierzyć, że w poniedziałek nasze dzieci wrócą do szkoły – dodaje Magdalena Szyndzielorz, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 16 w Sławięcicach.

Wszyscy uczniowie z klasy, do której chodzili zarażeni uczniowie, odbywają kwarantannę. Nauczyciele pracują normalnie, będąc pod nadzorem epidemiologicznym. Jeśli wszystko będzie dobrze, uczniowie wrócą do szkół już w poniedziałek

6 KOMENTARZE

  1. Ktoś kupił testy żeby były wyniki dodatnie? Takie wałki też sa :) czy wynik komuś przyszedł jak górnikom, nie miał zrobionego testu ale wynik pozytywny juz miał hahahahahaha

  2. test na korono to wielka sciema autentyk pryzjechala ekipa pobrali probki po 24 godz telefon ma Pani wynik dodatni pytanie jakim cudem skoro probke zapomnieliscie jest u mnie na nocnym stoliku

  3. wszyscy uczniowie z klasy zarażonych są na kwarantannie, a wszyscy nauczyciele którzy mieli z nimi dokładnie taki sam kontakt w tych samych salach lekcyjnych „pracują normalnie”, jaki sens ma taka kwarantanna? to tak jakby w pięcioosobowej rodzinie w której pojawi się choroba wysłać na kwarantanne 4 osoby a piątej pozwolić chodzić na zakupy i do pracy, brawo sanepid, jak takie są procedury izolacji przypadków wykrytych w szkołach to długo szkoły otwarte nie będą….

  4. Jakie wszystkie dzieci są na kwarantannie? A co z tymi które miały z nimi kontakt na łączonych zajęciach językowych – te chodzą nadal do szkoły i wg dyrekcji jest wszystko ok. W 19 to norma że w dobie koronawirusa miesza się dzieci z różnych klas na angielskim, niemieckim i informatyce-tylko tak dalej. Gdzie jest sanepid i kuratorium-kto na to pozwala?

  5. W poniedziałek pani dyrektor dziewiętnastki zwołała konferencję. W dobie koronawirusa kilkudziesięciu nauczycieli siedziało obok siebie przez kilka godzin bez maseczek, nie zachowując dystansu społecznego. Wśród nich uczący zarażoną uczennicę.To igranie ludzkim zdrowiem i życiem. Ta dyrektor powinna czym prędzej pożegnać się ze stanowiskiem.

  6. Drodzy komentujący,
    Ponieważ w ostatnim czasie w dyskusjach wciąż pojawiają się wątki dotyczące posługiwania się nieswoimi nickami, informujemy, iż jest możliwość założenia konta w serwisie https://pl.gravatar.com/ w celu uzyskania indywidualnej miniaturki – później, przy zamieszczaniu komentarza, należy posługiwać się adresem e-mail użytym podczas rejestracji,
    Redakcja.

Skomentuj