Uczniowie dali przykład, jak dbać o Ojczyznę. W sobotę 150 osób sprzątało park i lasy

4

Zakasali rękawy, chwycili za worki i ruszyli w teren. Zrobili to „Razem dla Polski”. To tytuł ekologicznej akcji uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9, którzy zmobilizowali rodziny, sąsiadów i znajomych do akcji sprzątania swojego najbliższego otoczenia.

Inicjatywę zorganizowano w ramach uczczenia 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. W minioną sobotę (06.11) około 150 osób zadbało o czystość parku i lasów wokół szkoły pokazując, że patriotyzm to współodpowiedzialność za miejsce, w którym wspólnie żyjemy.

„Dziewiątka” do swojej akcji zaprosiła także inne placówki z naszego miasta, ale również otrzymała zgłoszenia z różnych zakątków kraju. W dalszym ciągu każdy może się włączyć do tej inicjatywy. Po zakończeniu sprzątania wystarczy wysłać zdjęcia lub link do opisu wydarzenia na adres: dyrektorpsp9@kedzierzynkozle.pl. Aby dowiedzieć się więcej warto śledzić media społecznościowe szkoły: https://www.facebook.com/Publiczna-Szko%C5%82a-Podstawowa-nr9-377181462409445 oraz https://www.facebook.com/events/253457013490375/.

Akcja „Razem dla Polski” została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle.

4 KOMENTARZE

  1. Pamiętam jak nas w szkole do tego zmuszali na dzień ziemi :D jedyne z czego się cieszyłem, to brak lekcji i w sumie wycieczka, bo żadnego papierka nie podniosłem xdd

  2. Przepraszam że pytam! Czy te dzieciaki nie widzą jak ich rodzice wywożą śmieci do lasów, albo podrzucają do dużych blokowych altan śmieciowych?

Skomentuj